-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: 7. Hét: Jinzo vagy Mobius the Frost Monarch? - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

• (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

7. Hét: Jinzo vagy Mobius the Frost Monarch? Összehasonlítás

Poll: Jinzo vagy Mobius the Frost Monarch? (11 member(s) have cast votes)

Jinzo vagy Mobius the Frost Monarch?

1. Jinzo (9 votes [81.82%])

Percentage of vote: 81.82%

2. Mobius the Frost Monarch (2 votes [18.18%])

Percentage of vote: 18.18%

3. nem szavazok (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 13 March 2006 - 08:22 PM

Jinzo
Attrib: Dark
Type: Machine/Effect
Level:6
Atk: 2400
Def: 1500
As long as this card remains face-up on the Field, all Trap cards cannot be activated. The effects of all face-up Trap cards are also negated.

Mobius the Frost Monarch
Attrib: Water
Type: Aqua/Effect
Level:6
Atk: 2400
Def: 1000
When this card is Tribute Summoned successfully, you can destroy up to 2 Spell or Trap cards on the field.
You select the Spell / Trap Cards when you activate the effect of "Mobius the Frost Monarch".

This effect targets.

If "Level Limit - Area B" is active and "Mobius the Frost Monarch" is successfully Tribute Summoned, "Level Limit - Area B" is a Continuous Spell Card so its effect is applied and the battle position of "Mobius the Frost Monarch" is changed to Defense Position. Then you can activate the effect of "Mobius the Frost Monarch".

If "Mobius the Frost Monarch" is Tribute Summoned by the effect of "Ultimate Offering" in the middle of a chain (and is not the last step of the chain to resolve), then you have missed the timing on his effect and you cannot activate his effect to destroy 2 Spell or Trap Cards.

If 1 of the 2 Spell or Trap Cards targeted by the effect of "Mobius the Frost Monarch" is destroyed by some card effect before his effect resolves, the remaining 1 card is still destroyed by his effect. 

0

#2 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel
  • Group: PRPG Admin
  • Interests:Pont az.

Posted 16 March 2006 - 11:21 AM

jinzo mert möbiuszra lehet chainelni pl treteninget meg még egy tucat dolgot amit elvine
( amcsi monta hogy a verseny pakli nagyrésze szinte mindig ki chainelhetö
PL: book
teretening
torential
stb
0

#3 User is offline   amcsi 

Posted 16 March 2006 - 06:52 PM

Rohadtul nem kichainelhet? minden lap, inkább épp ellenkez?leg, ilyet én nem mondtam.
Amúgy Mobius a jobb szerintem, mert ? lapel?ny tud lenni. Amúgy Jinzo-nál is lehet chainelni Book-ot, Enemy-t, Scapegoat-ot
0

#4 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 16 March 2006 - 07:46 PM

Általános reakció ha kijön a szörny játékban:

Mobius: Francba.
Jinzo: Nemáááááááá. (Jinzo mindig is gamebreaker lap marad)

Egyértelműen Jinzo a jobb mert igazából az is lapelőnyt ad ha úgy nézzük,hogy az ellenfél nem használhatja az összes lerakott csapdáját.És ne feledjük míg Mobius csak egyszeri effeckt amire kap egy Wabokut,addig Jinzo az continous effect és egy Book of Moon után egyszerűen felflippeled következő körben.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#5 User is offline   amcsi 

Posted 16 March 2006 - 09:42 PM

Jinzo az mindenképp laphátrány, ha rendes szörnyre áldozod, de ha Sanganra, Snatchelt szörnyre, vagy békára áldozod, akkor nem, de amúgy is lehet kombózni Call-al, ami egy ingyen Seven Tools-t jelent
0

#6 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 16 March 2006 - 11:01 PM

Lapelőny nagyon relatív megfogalmazás
(mert ha visszahozzák ugyanott vagy,de a letiltás meg pillanatnyi lapelőny és ellenfél szar húzásánál végzetes is lehet és ezt tapasztalatból mondom):
Mobiusnál kilősz két m/t-t amit magician, mask (vagy egyéb lap) visszahozhat (jó nem mondom hogy nagy a veszélye,de Magician+Tsuko combo miatt előfordulhat) Jinzonál meg nem hozza (tudom hogy itt csapdáról beszélek így tekintsd hogy Mask+Tsuko comboról beszélek) mert nem is használhatná a deckjének 6od részét (ami olyan 6-7 db és azért annyit be szoktak rakni csapdából,mert nem igaz hogy csak sakut meg callt használnak az emberek,mert sokan comboznak is a lapjaikkal amikre a csapdák gyakorta kellenek)

Jinzonak amúgy is 500al nagyobb a def-je így Tsuko sem üti le Mobiussal ellentétben. Tehát akárhogy is nézem Jinzo a jobb és te túl sokat adsz erre a laphátrány dologra,mert ez relatív. Nem csoda hogy Jinzoból 1 lehet míg Mobiusból 3.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

0

#7 User is offline   amcsi 

Posted 17 March 2006 - 12:03 AM

Sakuretsu Armor x3
Smashing Ground x3
Snatch Steal
Dark Hole
Call of the Haunted
Premature Burial
Torrential Tribute
Enemy Controller
Book of Moon
Pot of Avarice
Heavy Storm
Reinforcement of the Army
Mystical Space Typhoon
Dust Tornado x3
Scapegoat
Swords of Revealing Light

De akkor is megint nézzük a legtöbbször nyer? paklik m/t-it
Jinzo ebb?l 8-ra mondja, hogy nem használhatod, de még a sajátjaidat se
De egy Mobius nagyon szemét tud lenni. Mostanában mindenkinek van 1-2 Mobiusa a paklijában, amit Treeborn Frogra áldoz, és ha 2 m/t-je van az ellenfélnek, 17/22 lap nem chainelhet? ki (Dustok és Typhoon azért nem, mert Treeborn frog akkor jön vissza, ha nincs settelt m/t-d), és ha egyiket se tudod kichainelni, az 2 lap lapel?ny + pályael?ny (nagy grabár 2400 ATK szörny)
Ellenben a Jinzo nem hoz semmilyen lapel?nyt, de azért szopatja rendesen az ellenfelet biggrin.gif és legalább Tsukuyomi se öli meg egyb?l, csak az a nagyon kár, amikor elsnatchelik a Jinzo-dat, mert nem olyan sok mindent tehetsz ellene abban a körben, Typhoon vagy Book of Boon :/
De attól függetlenül jó lap a Jinzo is, a mostani paklimban például használom, amiben 6 trap van csak, de magicek közül 3 warrior returning alive a lényeg, szinte mindig az a szörny van a kezemben, amit én akarok biggrin.gif
0

#8 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 17 March 2006 - 08:47 AM

ehez kapásbol adj hozá egyet mert mindenki rak mirrort 1. ejétöl ^^ ez ezek a trapok nagyon jók ha nincsenek kijátszva mert sakutol nem félsz ugyhogy támadhatsz mint a kurva élet akár mekora vadálatal és torential sincs ugyhogy anyit idézel amenyit tetszik ( ok tudom dark marad meg cj is igaz csak 1. é ig ^^ )
0

#9 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 17 March 2006 - 04:55 PM

Mobius egy jó lap és a kedvencem de Jinzo még jobb lap és még is gyülölöm biggrin.gif.
Bár igaz hogy Mobius lap elönyt csinálhat de visszont Jínzóval leblokolhatod az elenfelett de magadat is . Szerintem Jinzo jobb de öt inkább csak side deck-be Mobiust meg pakliba raknám ha belefér.
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#10 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 17 March 2006 - 06:29 PM

Sztem a Möbi egy rakás szar Jinzohoz képest ^^' Phoenixxel értek egyet, sokkal kevesebb cuccot szophat be Jinzo, mint Möbi, akire az elvitt m/t-k mind kichainelhetők, ha olyanok ^^' Jinzo nem kap sakut, mirrort, meg minden szart ^^' Möbi kapásból kaphat be threateninget, wabokut...
Mi a helyzet? ;)
0

#11 User is offline   amcsi 

Posted 18 March 2006 - 11:40 PM

Mobius se kap se saku-t, se mirror-t smile.gif És senki sem használ threateninget/waboku-t
Ja és Mobius le is szedi az m/t-ket, a Jinzo, miután meghal, már lehet aktiválni a Sakukat/Torrentialöket
De kéne a deckembe egy Treeborn Frog, hogy legyen mit áldoznom Jinzo-ra^^'
0

#12 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 19 March 2006 - 11:53 AM

Nem használok threateninget és wabokut? Pont most gondolkodtam hogy visszarakom még wabokut is. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#13 User is offline   amcsi 

Posted 19 March 2006 - 12:02 PM

Még ellened is inkább a Mobius jobb, Vírus, mert a Jinzo-nál még tudsz nyomni Level Limit - Area B-ket, az ellenfeled viszont már dustokat nem aktiválhat biggrin.gif
0

#14 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 19 March 2006 - 10:14 PM

virus nem játszik limitel XD
az csak az én rezoltom tongue.gif és én is használok 3 teretet és én is gondoltam wabura de még nem szántam rá magam...MÉG
és én egyébként is rengeteg ki chainelhetö lapot teszek re nagyábol minden amit face down teszek le ( ojama trio,tret,scape...stb )
0

#15 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 21 March 2006 - 04:57 PM

Én vhogy Phoenix hozzáállásával jobban ki vagyok békülve ^^" Nemtom miért ^^' Ja igen... Jinzo Dark szörny, lehet dobni Chaos Sorcerer-re 4_1_214.gif Ha már nagyon itt tartunk biggrin.gif Vagy ha traditionalban gondolkozunk, akkor lehet dobni a két envoyra is ^^' Ezért is hatásosabb Jinzóval játszani ^^" De nem? msn128.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#16 User is offline   amcsi 

Posted 21 March 2006 - 06:46 PM

Hát, szerintem nagyon gázban kell hogy legyél, ha Jinzo-t akarsz remove-álni a graveyard-odból
0

#17 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 22 March 2006 - 09:13 AM

Miért ne? XD Ha úgyse megyek vele semmire, akkor möbivel se mennék semmire biggrin.gif Ezt legalább lehet dobálni tongue.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#18 User is offline   amcsi 

Posted 22 March 2006 - 08:40 PM

Basszus, tudod milyen jól kombózik Call of the Haunteddal? Ingyen Seven Tools smile.gif
0

#19 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 22 March 2006 - 08:59 PM

aha csak hova teszed a 6. szörnyet XD?
( 2 szörnyed és mikor kijátszod callt én ki chainelem ojama tokent XD és amugy eszt igy eben a formában egyszer már megtetem meg egyszer snatch nél is mikor a stealt birdemet akarta behuzni ^^ csak ugye nem lehet 6 szörnye tongue.gif )
jó igaz enek nem sok köze volt ehez a témához mert ez inkáb callt minösiti tongue.gif de le kelet hogy oltsalak XD
0

#20 User is offline   amcsi 

Posted 22 March 2006 - 09:45 PM

de lehet fordítva is tongue.gif (call negálja ojamát)
0

#21 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 22 March 2006 - 10:29 PM

igaz ara is volt példa de edig 4, 2 ide mert mig ojama negálja call,prima,goat,snatch
adig ojamat csak call és goat tongue.gif legalábis edig enyi jutot eszembe tongue.gif

jah és amcsi ez most neked ciki lesz de kijavitalak hejes irásbol XD a the aszt nem ugy irják hogy thew XD ( nézetek a cimre és möbius mögöt keresétek XD )
0

#22 User is offline   amcsi 

Posted 22 March 2006 - 10:37 PM

ja bocs, véletlen volt
és call, premature... oké, fel?lem kivárhatod, de szerintem több eséllyel rakom ki a 3. normal summonomat, ami ellen már nem chainelhetsz, Snatch-et lenegálod, de belehal a szörnyed, amikor Scapegoat-ot aktiválok, akkor valszeg védelem kell nekem, amire tökéletes az Ojama is, tehát csak pazarlás lenne
0

#23 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 24 March 2006 - 05:58 PM

mert hogy én ojan sokszor támnadok XDazon felül meg akor már inkáb az én 3 ojamám legyen kint mint a te 4 goatod mert az ojamáktol legaláb sebzödsz bár a goatokra 2 lávát is idézhete XD láva szereti a birka combot XD
0

#24 User is offline   Freed 

• Felhasználó
  • Pip

Posted 06 May 2006 - 08:04 AM

ez nem kérdéses Jinzo.mivel ö nála kevesebbet lehet chainelni.nézzük lehet lelehet szedni smashingel pl.de a mobiust meg még többel.bottomless trap hole,trap hole,complusory,meg még sok minden mással.de öt az elsö körében lelehet szedni.ugy hogy JINZO RULES!
0

#25 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 06 May 2006 - 09:28 PM

Complusory-t nem ajánlom mobius vagy breaker ellen...már csak az hiányzik hogy mégegyszer aktiválhassa.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#26 User is offline   Freed 

• Felhasználó
  • Pip

Posted 07 May 2006 - 07:18 AM

de ha trapot semmisit akko semmi gond de csak akko ha van lenn jinzo
0

#27 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 07 May 2006 - 12:09 PM

ezt a mondatod nem egészen értem ^^
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#28 User is offline   amcsi 

Posted 07 May 2006 - 07:01 PM

Compulsoryt a sajat Breakeredre meg Mobiusodra ajanlom smile.gif (erre akarok paklit is epiteni egyszer), meg Compulsory + Lava Golem kombo-val szerzel 1 lapelonyt smile.gif
0

#29 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 11 October 2006 - 09:15 PM

JINZO JINZO JINZO!!!!
Vírus válasza mindent elárúl:
Mobius: Francba.
Jinzo: Nemáááááááá. (Jinzo mindig is gamebreaker lap marad)

Egyértelműen Jinzo:
Amcsi amiket felsoroltál:
- enemy, book, scape ezek állítják megjinzó hogy ne szopj be 2400-et!
a többi faszság, én jonzot akkor idzem le amikor tutira akarok ütni rajtad 2400-et!

Ezért is mondom: jinzo MEGNYERI A JÁTÉKOT NEKED! mig böbi meg lapelőnyt csinál:
ha választanod kéne te mit választanál:
- megnyered a jtákot
- juj de jó..most már 2 lappal több lapelőnyöm van... smile.gif de jóóóóóó

EZÉRT IS HASZNÁLOK CSÖVET! Laphátrány a noob-ok szerint, de már a versenyen is sokan mondták: "A PICSÁBA!", és nyertem a gamet!

Relunx
0

#30 User is offline   amcsi 

Posted 11 October 2006 - 09:19 PM

Mobiussal is lehet^^ leficcen, elpöccinti a saku-t és csövet, és beüt^^
Jó persze sok olyan szitu van, ahol éppen csak trap van az ellenfél kezében, így súlyos veszteségeket tud okozni egy Jinzo
0

Share this topic:

• (2 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users