-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: Harc a metagame ellen, avagy minden ami CC ellenes - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Harc a metagame ellen, avagy minden ami CC ellenes

#1 User is offline   Pöt 

• The Guardian of Anti-Metagame Cards
  • PipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 05 November 2006 - 03:40 PM

Gondoltam kéne már egy ilyen topic is, hogy emeljük a fórum játékstratégiai oldalának színvonalát.
Ide írjátok azokat az ötleteket, amik szerintetek jók az aktuális metagame szerint játszó emberek paklijai ellen. Lehet 1 common laptól kezve a legkomplexebb deckötletig bármi, amivel szerintetek le lehet győzni a CC (cookie cutter) deckeket és amivel akár versenyt is lehet nyerni.
Légyszi írjátok le azt is részletesen, hogy szerintetek miért olyan jó.

Példaképpen el is kezdeném:

Vegyük mondjuk a Twin-Headed Behemoth-ot.

Card # LOD-EN063
Card Name Twin-Headed Behemoth
Card Type Monster
Monster Type Dragon
Attribute WIND
Level 3
Attack 1500
Defense 1200
Is Effect Yes
Is Fusion No
Is Ritual No
Is Union No
Is Spirit No
Is Toon No
Text
If this card is destroyed and sent from the field to the Graveyard, it will be Special Summoned during the End Phase with ATK and DEF of 1000. You can only use this effect once in the Duel.

Az 1500/1200-as statja tökéletesen kereshetővé teszi mind Sangan, mind Last Will számára.
Tökéletes az effectje a gyakori és sokak által kedvelt Sakuretsu Armor kijátszására. Illetve, ha valaki mégis használja ellene, akkor az csak számunkra 1 lap előny. biggrin.gif
Ezen felül még Zaborgot, Exiled Force-ot és a mostanában nem túl gyakran használt Mystic Swordsman LV2-t (közismertebb nevén Luke Skywalker) is könnyűszerrel ki tudja játszani, ha seteljük, mivel szegény tudatlan ellenfelünk nagy valószínűséggel őt fogja megtargetelni Zaborg, ill. Exiled effektjével, A LV 2 meg amúgyis effektel öli meg. Ez minket LV 2-n kívül minden esetben +1 lap előnybe helyez, mert az ellenfél feláldoz 1 lényt azért, hogy végleg szinte semmit se érjen el. (Na jó, lecsökkenti 1000/1000-re a Behemótot, de szerintem ez egész elviselhető, ha megnézzük, hogy az ellenfél 1 jó lapot elpazarolt erre.
A másik jó dolog a Behemótban az, hogy a kör végén jön vissza, így az ellenfelünk szinte egyáltalán nem tudja mégegyszer megölni. Ergo: Tudjuk áldozni a mi körünkben, hogy lehozzuk Jinzot biggrin.gif, bármely monarchot, stb. ill. enemy controllernek is jó táp.

És végül, de nem utolsó sorban:

Az egyik legjobb benne, hogy az ellenfelet az őrületbe kergetjük vele, ha folyamatosan bevédjük pl. Sakuretsu Armorral, mert így előbb utóbb kénytelen lesz az ellenfelünk elhasználni rá egy lényírtó lapot, mint pl. Smashing Groundot, vagy az ő Sakuretsu Armorját, szinte feleslegesen.

Én spec. a múltkori versenyen Benjit aláztam szét Behi bébivel, mert vagy 2x-3x támadta direktbe, miután végül Benji rászánta magát, hogy megölje Ring of Destructionnal. biggrin.gif (Az, ha jól számolom, akkor úgy 4500-6000 LP veszteség számára. 8o.jpg 8o.jpg 8o.jpg )

This post has been edited by Pöt: 05 November 2006 - 03:41 PM

Would you like to see my bunghole?

Cseréim
0

#2 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 05 November 2006 - 05:24 PM

Valóban jó^^ bár ebbe a Dimensional Fissure-os paklimba nem menne bele
Amúgy holdfényben azt mondják, hogy onnantól, hogy az effectje aktiválódott, onnantól még ha visszakerül is a kezedbe és leidézed, akkor is 1000/1000-s lesz. Szerintem 1500/1200-as :/
0

#3 User is offline   Pöt 

• PipPip

Posted 08 November 2006 - 12:35 AM

Na, ha jól látom, akkor nem izgultok túlságosan erre a topicra. Vagy talán az egész fórumra mostanában? Mind1...

A mai lap, amiről írni fogok, az nem más, mint a mi jól ismert, de sajnos már-már majdnem elfeledett Peten the dark clown-unk. Mielőtt még gyorsan tovább állnátok egy másik topicra, mondván, hogy Peten az szar, olvassátok el a következőket.

Card # EP1-EN005
Card Name Peten the Dark Clown
Card Type Monster
Monster Type Spellcaster
Attribute DARK
Level 3
Attack 500
Defense 1200
Is Effect Yes
Is Fusion No
Is Ritual No
Is Union No
Is Spirit No
Naná, hogy 1500/1200-as lesz, mert a statjai resetelődnek. Csak a képességét nem lehet újra használni. De ez fönt van a special rulingsban is, ha jól emlékszem.

===================================================

Is Toon No
Text
When this card is sent to your Graveyard, you can remove this card from the Graveyard to Special Summon 1 "Peten the Dark Clown" from your hand or Deck.

Miéert is jó Peten a mostani metagameben? Hát mert jól kib*sz a kis Exiled force-okkal és Zaborgokkal. Öröm nézni az ellenfél arcát, amikor meglátja, hogy az Exiledját elpazarolta a semmiéert. biggrin.gif Persze ez ugyanígy van Sangannál és Treeborn frognál is, de azok nem védik tovább az életpontjainkat egy Exiled-akció után. PETEN VISZONT IGEN! A deck shrinkinges oldaláról nem is beszélve. Az egyetlen hátránya az, hogy remove-ba megy, ezért nem kombózik Pot of avarice-szel. De ugyanúgy marad a támadás után 1 áldozható lényünk (persze csak akkor, ha nem Asura priest-el, vagy 3-4 lénnyel támad az ellenfél), amit a következő körben 1 Jinzora, vagy más hasznos állatkára cserélhetunk le. PLUSSZ: Enemy controllerrel is kombózik, mert van mit áldoznunk a második effektjéhez. De persze még sorolhatnám oldalakon keresztül a számtalan kombó lehetőségeket Petennel.

Egyébként most, amíg ezt írtam, újra megkedveltem a kis mocskot. biggrin.gif Lehet, hogy összedobok vele 1 paklit. 8o.jpg

This post has been edited by amcsi: 08 November 2006 - 12:44 AM

Cseréim
0

#4 User is offline   amcsi 

Posted 08 November 2006 - 12:46 AM

2x hozzászólás helyett EDIT + Bump this topic (pontosabb leírás a szabályzatban van, kérlek olvasd el)

Basszus, igazad van, Peten tényleg jó!
Sajna Enemyvel nem műxik, mert miss the timing van

ki kéne próbálni a Gear Golem the Moving Fortress és Robbin' Goblin combot
úgyis sok a CD, tehát lejön cd, megüti, aktiválsz robbint, így visszasérül 100-at, és dobathatsz lapot. Majd a te körödben atk-ba fordítod, 800-ért beütsz direktbe, és megint dobatsz lapot biggrin.gif

===================================

Seven tools of the bandit!

Helyzet A:
Ütök Gemini Elf-fel direktbe, Saku? Fizetek 1000-ret, hogy sérülj 1900, és ne haljon meg Gemini Elf.
Eredmény: Lapegyenlítés, 1000 élet vissza, de 1900 sebzés, pálya kontrol

Helyzet B:
Cyber Dragonnal le akarom ütni az ellenfél Gemini Elfjét. Saku? Fizetek 1000-ret.
Eredmény: Lapelőny, 1000 élet vissza, de 200 sebzés, pálya kontrol

Mirror Forcokról és Torrentialokról ne is beszéljünk
Ráadásul nem lehet rá chainelni Typhoon-t, hogy negáljja, mint Decree, és nem kell kevesebb trap-et raknod a paklidba, mint Decreenél

This post has been edited by amcsi: 09 November 2006 - 12:10 AM

0

#5 User is offline   Pöt 

• PipPip

Posted 15 November 2006 - 04:50 PM

QUOTE(amcsi @ 2006-Nov-7 23:46)
2x hozzászólás helyett EDIT + Bump this topic (pontosabb leírás a szabályzatban van, kérlek olvasd el)

Basszus, igazad van, Peten tényleg jó!
Sajna Enemyvel nem műxik, mert miss the timing van

ki kéne próbálni a Gear Golem the Moving Fortress és Robbin' Goblin combot
úgyis sok a CD, tehát lejön cd, megüti, aktiválsz robbint, így visszasérül 100-at, és dobathatsz lapot. Majd a te körödben atk-ba fordítod, 800-ért beütsz direktbe, és megint dobatsz lapot biggrin.gif

===================================

Seven tools of the bandit!

Helyzet A:
Ütök Gemini Elf-fel direktbe, Saku? Fizetek 1000-ret, hogy sérülj 1900, és ne haljon meg Gemini Elf.
Eredmény: Lapegyenlítés, 1000 élet vissza, de 1900 sebzés, pálya kontrol

Helyzet B:
Cyber Dragonnal le akarom ütni az ellenfél Gemini Elfjét. Saku? Fizetek 1000-ret.
Eredmény: Lapelőny, 1000 élet vissza, de 200 sebzés, pálya kontrol

Mirror Forcokról és Torrentialokról ne is beszéljünk
Ráadásul nem lehet rá chainelni Typhoon-t, hogy negáljja, mint Decree, és nem kell kevesebb trap-et raknod a paklidba, mint Decreenél

Fazz amcsi, ha nem vetted volna még észre, ennek a topicnak a lényege, hogy mindenki írjon valamit és nem az, hogy egy széteditált regényt írjak. Mellesleg így áttekinthetőbb az egész. Tudom, hogy lassítja a szervert a sok post, de direkt írtam 2 külön postba.

Mellesleg a gear golem tényleg jó, de a robbin goblin sajna túl rizikós.

Cseréim
0

#6 User is offline   amcsi 

Posted 15 November 2006 - 08:29 PM

Sajnálom, Pöt, de ez a szabály. Ha húzol végig egyenlőjeleket vagy szaggatott vonalakat, azzal el tudsz különíteni mondanivalókat.
0

#7 User is offline   Pöt 

• PipPip

Posted 31 January 2007 - 10:41 PM

Mivel hamarosan nálunk is hemzsegni fognak a gadgetek, gondoltam írok pár ötletes lapról ellenük.

Talán az egyik legjobb a Deck Devastation Virus, ami az összes gadgetet megsemmisíti egyszerre a fielden és a kézben. Mi több is kellene még? biggrin.gif
Persze ha nektek nincs DDV-tek, mint nekem, akkor más ellenszer után kell nézni.
Ott van például a sokak által elfeledett King Tiger Wanghu. Ő egy gyengébb formája a vírusnak, de legalább támadni is lehet vele. Persze sajnos számítanunk kell arra, hogy az ellenfél majd megpróbálja leszedni, mielőtt lehozza a gadgetjeit. Épp ezért kell megvédenünk többek között a csapdáktól, mondjuk Royal Decree-vel. Ezzel el is érkeztünk a következő anit-gadget laphoz, a Decree-hez. Köztudott, hogy a gadget deckek sok csapdát használnak, hogy bevédjék a kis masináikat, ezeket könnyedén leszerelhetjük a Decree segítségével.
De persze ott vannak a csapdák semlegesítésére még a Pitch-Black Warwolf és a Mirage Dragon, illetve az Elemental Hero Wildheart.

Remélem adtam pár jó tippet.

De persze írjatok ti is, ha van még ötletetek. Nekem van még... csak kíváncsi vagyok rá, hogy nektek is beugranak-e. Na meg kéne még hozzászólás a topichoz. ^^" biggrin.gif

Cseréim
0

#8 User is offline   amcsi 

Posted 05 February 2007 - 12:12 PM

Ott van Hydrogeddon, ami visszavág, mert többszörösíti magát annak függvényében, hogy mennyi Gadgetet üt le. Persze Asura Priestről se feledkezzünk meg, aki még 5 gadgetet is le tud ütni tongue.gif
0

#9 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip
  • Interests:Sajnos az államtitok

Posted 05 February 2007 - 01:37 PM

Igaz, de t?le nem lesz field controlod smile.gif
Ó hogy vinne el az Exiled force
0

#10 User is offline   amcsi 

Posted 05 February 2007 - 05:24 PM

Ellenem mégis Asura lenne jobb, mivel 3 Lightning Vortexxel játszanék biggrin.gif
0

#11 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 05 February 2007 - 09:33 PM

Azt én 1 kicsit sokallom, báár lehet hogy bejön nemtudom, nem próbáltam még. Az Insect deckem viszont nagyon bejött most biggrin.gif.
0

#12 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 06 March 2007 - 05:53 PM

lássukcsak a metagame, és a jelenlegi paklik tartozékai:
monarch-ok
cyber dragon
2-3 exiled
gadget
d.d. fusion/return from d.d.
m/t terén szinte ugyanaz a deck, kivétel ha speckó a deck pl: reasoning-os dolgok stb)

Kivédeni sztem nem lehet max az ellent az örületbe ergetni a sok kis apró szurkálással amit okozol neki:

Peten valóban jó példa
cyber dragon ellen még most is keresem a megfelel? ellenszert lévén hogy nekem nincs, de itt van pár ötletem:
Fiend Megacyber
Newdoria
Lily ^^
Gear Golem the Moving Fortress
Spirit Reaper
Level Limit Area B/Grav Blind
Stumbling

A gond az hogy ha cyber nem ütile a lényt a smash megteszi, s igy megint 0 lényel maradok ellen meg 2 vel (h aéppen nem exiled-ot idézte vagy d.d-t)

Nos amit most favorizálok és kifejteném hogy miért is metabreaker lap:
Neo Spacian Grand Mole:
Set Strike of Neos
Number STON-EN005
Level 3
Group Rock/Effect
Type EARTH
A / D 900 / 300
Rarity Rare
Card Text

If this card attacks or is attacked by an opponent's monster you can return both monsters to their owner's hands at the start of the Damage Step (without damage calculation).

A létez? legundorítobb lapokat is hazavágja, mentem már neki f?ninx-nek is, meg más egyébnek is. S combózik spirit reaperrel: mert eldobja a lapot amit visszaküldtél vagy egy másikat (ugye amcsi... - fájt az az exarion ^^). Ráadásul nem lehet smash-elni mert vissza megy kézbe.

Relunx
0

#13 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 06 March 2007 - 08:19 PM

Igen csak az a baj hogy a Zaborg még mindig megeszi, meg az Old is smile.gif. De amúgy móka az a lap.
0

#14 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip

Posted 07 March 2007 - 01:13 AM

Old nem eszi meg, mert flip elött vissza dobja kézbe, zaborg meg csak akkor eszi meg ha kint van pályán, és ő nincs kint pályán (kivéve ha enemy-vel forgatját esetleg book of moon)

Relunx

This post has been edited by Relunx: 07 March 2007 - 01:14 AM

0

#15 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 07 March 2007 - 03:24 PM

Jó, de ha én flippelem oldot megeszi. Nem hiszem h az a mole az annyira ütni akar biggrin.gif.
0

#16 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip

Posted 07 March 2007 - 03:51 PM

Találtam egy másik kártyát ami metagem ellenes:
Ha megnézzük mi is az ami aktiválásra kényszerítheti:
- Heavy
- Mystical
- Möbius (minimum 2x)
- Snipe Hunter
- Dust Tornado (bár ezekkel már csak sideban találkozhatunk)

HERO MEDAL:
Card # STON-EN050
Card Name Hero Medal
Card Type Trap
Is Continuous No
Is Counter No
Text
When this Set card is destroyed and sent to the Graveyard by a card effect controlled by your opponent, shuffle this card into the Deck. Then draw 1 card.
Rulings
# This card activates in the Graveyard.
# Shuffling this card into the Deck is part of the effect, not a cost.

Ezenkív?l Royal Decree és Jinzo nem negálja smile.gif

Relunx
0

#17 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 08 March 2007 - 09:58 PM

Hmm viszont Relunx ne feledd most hogy megint van snatch lehet h fognak dusttal játszani, úgyhogy lehet arra is poén ám biggrin.gif. Úgyhogy lehet h nemcsak side lesz.
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users