-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: Cikk a lapelőnyről - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cikk a lapelőnyről

#1 User is offline   Pöt 

• The Guardian of Anti-Metagame Cards
  • PipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 27 December 2006 - 04:51 PM

Naszóval. Gondoltam nyitok egy ilyen topicot is, ahol mindenki írhat a TCG-vel kapcsolatban bármilyen cikket. Persze csak akkor, ha van kedve és kellő intelligenciája hozzá. biggrin.gif
Igaz, Amcsi is már régóta kérlelt, hogy írjak egy cikket a lapelőnyről, úgyhogy most eleget is teszek a kérésének.

Edit by amcsi: Szerintem az ilyen cikkek külön topicokat érdemelnek, így legyen mostantól ez a topic csak a lapelőnyről szóló. Ha valaki szeretne cikket írni, csináljon neki külön topicot.

Biztos sokan hallottátok már, hogy valaki arra panaszkodott, hogy az ellenfelének +X lap előnye volt és ő már semmit sem tudott tenni, hogy megfordítsa a játszmát. Ez részben igaz, de persze lehet az ellenfél kezében akár 5 használhatatlan Ojamuscle is, amikor mi topdeckelünk és mégsem fogja megnyerni a játszmát. Tehát önmagában a lapelőny nem jelenti azt, hogy győzött a játékos, mert a megfelelő tudás, szerencse, stb. kell még hozzá. A lapelőny igazából azért fontos, hogy nekünk több lehetőségünk legyen kijátszani az ellenfél stratégiáját, illetve, hogy vészhelyzetben különböző lépésekkel háríthassuk el a katasztrófát.
A lapelőny sok pakli esetében életfontosságú is lehet, mert pl. a Snipe Hunter semmit sem ér kézben lévő lapok nélkül, de még akkor is fenn áll a vesztés lehetősége, ha ugyanannyi lap van a kezünkben, mint az ellenfélnek, mert nem biztos, hogy bejön a Hunter effectje. Persze ez csak 1 példa a sok közül.
Igazán az mutatja meg nekünk a lapelőny fontosságát, ha megnézzük a játék lapjait. Legtöbbször 1-1-ért vagy 2-1-ért megsemmisítő lapok vannak, mint pl.: Smashing Ground vagy Raigeki Break. Ezek közül az előbbiek természetesen jobbak, mert mindkét félnek csak 1 lapja megy el. A 2 az 1-ért lapoknál viszont tőlünk két lap megy el, míg az ellenfél csak 1-et veszít. Ez hosszú távon nézve csak rossz lehet számunkra, mert míg tőlünk kettesével fogynak a lapok, az ellenfél vígan mosolyogva ronggyá aláz minket.

Persze nehogy félre értsétek azt, amit mondok, nem minden a lapelőny. Kevés LP-vel és sok lappal a kézben nem épp kellemes belefutni az ellenfél egyetlen settelt Des Koalájába, de ha a sok lap között ott van a Nobleman of Crossout, aminek nagy a valószínűsége, akkor az már eldöntheti a játék kimenetelét.

Ergo: Játsszunk 1-1-es lapokkal a kombós 2-1-es lapok helyett és ne nagyon pazaroljuk őket. Tudom, ez a kezdők számára nehezebben felfogható, de sajnos manapság ez dönti el a játékok nagy részét, nem az, hogy a Megamorph mekkorára túrja fel a Blue Eyes-om. biggrin.gif

Ezért azt javaslom, hogy mindig kétszer gondoljátok meg, hogy kijátszotok egy bizonyos lapot, mielőtt megtennétek, mert még később lehet, hogy jobb haszna lesz.

U.I.: Minden építő jellegű kritikát szívesen látok.

This post has been edited by amcsi: 28 December 2006 - 01:52 PM

Would you like to see my bunghole?

Cseréim
0

#2 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 03 January 2007 - 09:44 PM

Tök jó a cikked, Pöt, csak a baj, hogy nem elég meggyőző szerintem
0

#3 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 04 January 2007 - 12:07 PM

Engem sem győz meg egyértelműen,mert mérlegelnünk kell a lap képességeit is,így néha megéri egy 2-1es lap használata is. Mert igaz hogy a smashing ground elviszi a legnagyobb ellenséges legnagyobb defű szörnyet,de egy raigeki breakel elviheted egy zavaró csapdáját vagy varázslapját, vagy akármelyik szörnyét (még face-down-t is!!!) és akár a saját pályádról is leszedhetsz egy zavaró lava golemet. Tudom hogy sok kritika éri ezt a lapot,de csak egy példa egy valóban sokoldalú lapra aminek képességei szinte határtalanok. Néha örülsz ha gravity bind alatt nem egy Monarchot hanem egy lv2-őt szedhetsz le. ^^
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#4 User is offline   Pöt 

• PipPip

Posted 04 January 2007 - 02:20 PM

Persze, hogy a Raigeki Break egy jó lap, de nem is az a célom, hogy rossz fényt vessek rá, hanem csak arra akartam rámutatni, hogy fontos tényező a lapelőny. De a cikkben is megírtam, hogy a lapelőny nem minden, hanem csak 1 faktor a sok közül és persze hogy sok szar lappal nem lehet nyerni.
A cikk lényege inkább abban rejlik, hogy milyen lapokat érdemesebb használni.
Mert ugyebár ha te kijátszol 3 Raigeki breaket a 3 set lapomra, akkor én fogok jobban állni, mert nekem még mindig több esélyem lesz nyerni a 3 lapommal, mint neked a 0-val, illetve a következő körben húzott 1-el.
Persze ha visszaengednék a Sinistert, akkor én is inkább Raigeki Breakkel játszanék saku helyett, mert akkor már 1-1-es lappá tudnám tenni és úgy megint az egyik legjobb trap lenne.

Cseréim
0

#5 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 04 January 2007 - 03:50 PM

Szerintem Destiny Hero Dasher mellé is ideális lap ^^
És a véleményemet csak azért tettem közzé,mert épp azt vetted példának és egy idegen olvasónak meg akartam említeni a lap és a használhatóság előnyeit is ^^
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

0

#6 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip
  • Interests:Sajnos az államtitok

Posted 04 January 2007 - 05:07 PM

Ne feledd ha nagy laphátrányba vagy, könnyen kikaphatsz. Bármilyen hasznos is a Raigeki break, ebben a tiltott listában egyetlen dolgot éri meg igazán eldobni, a Treeborn frogot, ha lehetne sinester persze más lenne tényleg smile.gif.

Amúgy a Lighting vortex ami egész jó és dobni kell hozzá, de mást nemigen használnék.
Ó hogy vinne el az Exiled force
0

#7 User is offline   amcsi 

Posted 04 January 2007 - 05:23 PM

De azért használnak annyian Zaborg-ot, mert az is 1-et 1-ért, de még erősebb is, mert egy csatában nem igazán leüthető lényt kapsz. Ha meg Sangan-ra, ellopott szörnyre, vagy Frog-ra áldozod, akkor pláne lapelőny, és mivel annyira hiper erős trap nincs, amit nem lehet kikerülni, és nem lehet leszedni, nem igazán van, így m/t-ktől nem kell annyira félni (kivéve, ha speckó deck ellen vagy, ami ellen általában side-olsz), ezért lenne teljesen felesleges a Raigeki Break, és inkább a Saku meg a Zaborg a jó
0

#8 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 04 January 2007 - 06:21 PM

A topic nem a Raigeki Break hasznosságáról szól,hanem arról hogy 2-1es lapként is megérheti berakni egy deckbe.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#9 User is offline   amcsi 

Posted 04 January 2007 - 07:51 PM

de épp ezaz, hogy nem hasznos
2x annyi lapért kb max 1,2x haszon
0

#10 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 04 January 2007 - 09:01 PM

És azt se feledd el zaborgnál, ha az ellenfélét áldozod föl (Soul exhnage, Brain control), akkoris lapelönybe kerülsz.
0

#11 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 06 March 2007 - 06:15 PM

Hali, gontoltam én is hozzászolók!

Lapelőny, hmmmm öszintén megmondom a véleményem: KI NEM ÁLHATOM!
Ne értsetek félre, de a tapasztalaimat irom most ide le:
Magic Cylinder:
Hányan monsták már hogy szar lap mert NEM ŐLI MEG az ellenfél szörnyét, meg hogy laphátrány mivel a szörnyo tt marad a pályán, aztán a sok ellenfél aki ellen játszottam OTT "SÍRT" mert az arcáb akapott egy csövet amikor a játék közepe-vége felé támadott és kevés volt az életpontja. Hogy kifejtsem bőveben a maigic cylinder: nézzük csak LEHET hogy nem lapeőny lap, DE MEGNYERHETEK VELE egy gamet. Így a győzelemt ÉN előnyben részesítettem bármilyen fajta lapelőnnyel szemben. (Pénteki versenyen 2 ellenfelem így kapott ki)

Raigeki Break:
Nagyon jó lap, sztem 1-el megéri játszani (mégha side is) laphátrány az tény de VÉGÉTELEN az opciói bármire használhatod. A kérdés az hogy mikor jön ki és a helyzettől is függ (pl hogy 0 lapod van de ellen 1 szörnye és ezt huzod, holott pl sakut is huzhattál volna stb, de az is lehet hogy végre itt a sansz hogy megszabadulj attól az idegesítő grav blindtól) szal sztem ez a lap helyzetfüggő.

Magic Jammer:
Nem is hinnétek mien király "elfeledett" lap ez. Sideban is benne van, ha az ellenfél sok magic-el játszik amik különösen kellemetlenek. Emléxem hogy egyik meccsemen (verseny) 1 heavy storm negálásával MEGNYERTEM a játékot, akkor ott még ez nem derült ki, de visszavezetve a játékot rájöttem hogy az az 1 magic jammer mentettem meg a seggem.

Persze paklimban és is próbálok törekedni hogy minél kevesbb lapból próbáljam megoldani az adott helyzetet. De leszögezem: HELYEZTFÜGGŐ! Nem a lapelőny számít, vélemányem szerint a meccs folyamán egyetlen jó "akció" eldönti a játékot, pl: heavy negálása, dust chainelesé end phaseben, d.d. fusion kijátszása set. Vagy képzeld el: hányszor fordult elő: settelsz, hátra + 1x set lény, erre ellenfél: mystical, cyber dragon, d.d. varrior lady, nobleman, most támadnék...
Nem tagadom én már álltam fel ilyen helyzetből, de ennek a valószínűsége nagyon kicsi. A másik fontos tényező a tapasztalat. És végül a szerencse, ugyanis makkerság ellen nincs ellenszer, emelt fővel kell veszíteni.

Relunx
0

#12 User is offline   Makk 

• Undead Punk Mage
  • PipPip

Posted 06 March 2007 - 08:35 PM

Persze van benne igazság, de ne feledd azért a laphátrány nagyon kellemetlen ám. A cső amelyik deckbe megéri nagyon, pl az aggro deckekbe nagyon jó mert lényeg h nagyot üssön, de persze lehet épp nem vicces ha ott marad a lény. Persze ha megütné a Sangant csőt lősz, aztán áldozod 1 Zaborgra, az nagyon fáj ám biggrin.gif. De nemtom pl a Magic jammer annyira bejöhet e... Mer azzal nem érsz semmit csak hogy negálod, akár a Raigeki break, jó leszedsz 1-et, de ha gravity stb ilyen van, side-olsz dustot, mobit, sőt sokan eleve játszanak mobivel. Lényekre meg ott a smash, meg leütés, exiled biggrin.gif. Tehát csőnél azé más a helyzet, mert ha kevés élete van az ellennek, akkor könnyen meghalthat, kap a 1 Brain az leüti a saját lénye, meg ilyenek. Ja mellesleg ekkor az a vicces ha az ellen a saját lényének ad sakut, és így meg már van lapjhátrányba biggrin.gif.
0

#13 User is offline   amcsi 

Posted 06 March 2007 - 08:56 PM

Véleményem:
Cső az csak idézőjelben "laphátrány", de azért 1800-tól kezdődő sebzések már lassan felérnek egy lappal, ezért is lehet a csővel olyan jól nyerni. A cső az jó.
Magic Jammer megvéd Heavy-től, persze. Melyik deck fél különösebben a heavytől? Minden speckó deck természetesen. Ha sima decked van, simán védekezhetsz a heavy nagyobb szopatásaival azzal, hogy nem settelsz annyit. Speckó deckek általában több m/t-t raknak le, mint a sima deckek, így tán én is beleraknék Magic Jammert.
A Raigeki Break sajnos nem jó, mert a legtöbb helyzetnél elég a Saku, különben olyan lapot kell dobatnod, amire később szükséged lenne.

Érdekes módon egy olyan duelt se nyertem, amiben úgy kezdtem volna, hogy Typhoon, Nobleman, CD + még egy támadó szörny. Tán mert annyi szerencsém van, hogy ezeket az aggresszív lapokat behúzom, de az már sok lenne a jóból, ha még egy olyat is húznék, amivel meg tudnám magam védeni, így akármivel kínozhat az ellenfelet, látván, hogy csak 2 szörny van a fieldemen. Úgy látszik az aggresszivitás nem a legjobb megoldás mindig.
0

#14 User is offline   Pöt 

• PipPip

Posted 06 March 2007 - 09:01 PM

Re: Relunx

Elöször is: Szerintem senki nem mondta azt, hogy a cs? az definitíven szar. Legfeljebb csak relatívan, pl. a sakuhoz képest.
A Magic Jammerrel viszont sajnos nincs igazad, mert helyette van sokkal jobb.
Addig okés, hogy a mostani metagame-ben 1 heavy negálása eldöntheti a játszmát, de csak azért, mert nincs magician of faith, amivel visszahozzák.
Persze én akkor is a solemn judgement-et használnám inkább. Mert igaz, hogy a fél életembe kerül, de még mindig 1 az 1-ért. Na meg hummingbirddel most már nem is olyan gáz annyit fizetni érte... Na meg lilyért sem.

This post has been edited by Pöt: 06 March 2007 - 09:03 PM

Cseréim
0

#15 User is offline   amcsi 

Posted 06 March 2007 - 09:04 PM

Ha lapelőnyről van szó, én az életet is beleszámlálom általában. Olyan 1800-2000 élet már nagyjából egy lapnak felel meg. Amikor YVDben játszok Solemn Judgmenttel, és behúzom a játék elején, le se settelem, mert olyan spell/trap/szörny nincs, amit 3 lapért le akarnék negálni.

Ilyenkor azt találom ki, hogy inkább hagyom, hogy lejöjjön a szörny és beüssön, és akkor csökken Solemn Judgment costja
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users