-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: Utazási Iroda - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

• (20 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Utazási Iroda Túrák, nyaralások tervezése

#1 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Moderátor

Posted 06 March 2008 - 09:44 PM

Most gondoltam csinálok egy ilyet is,hisz egy csevegöben ugyanez a téma gyorsan a homályba veszne a bejegyzések gyakorisága által. És fel is vetném hogy ki mit szólna NYÁRON (július környékén) egy Siófoki utazáshoz. A felhívás föleg a közelebbi társaságomat érinti (amcsi,Ex,Milán,Phoenix,Relunx). Persze Ágit (+ a növérét) és Oszit is érinti a kérdés majd, de pl. utóbbival nem itt szándékozom ezt megtárgyalni. Természetesen kiegészülhet még ez a születöben lévö lista. Röviden jellemzem a dolgot, de akár Relunxot is megkérdezhetitek hisz neki már volt szerencséje hasonló úthoz wink.gif

helyszín: Siófok, Balatoni fürdés akármikor, szép idö
megközelítés: várhatóan vonattal megyünk, a jegy nem drága.
cél: Apartman bérlés, tehát egy teljes házat tudhatunk miénknek. Nem zavar senki és mi határozzuk meg mit kajálunk.
idötartam: kb 4 napra terveztük
költségek: kb 3000Ft/fö/éjszakánál akarjuk meghúzni a határt,de ettöl lehet eltérés negatív-pozitív irányba,de ígérem nem sokkal. 4 nap az 3 éjszaka a gyengébbek kedvéért.
+költségek: a kaja és a belépök+költöpénz. A múltévi tapasztalat alapján kb +10.000 Ft elég egy jó életszínvonalhoz.

Tehát ez a bejegyzés egy elsö felmérés hogy van-e érdeklödés...és hogy az komoly-e. Mert öszintén,aki tervezi hogy jön az IDÖBEN kezdjen el félrerakni egy 20ast. Aki nem képes erre az kérem ne halogassa utolsó hétig a választ. Persze most még Március van,de ha le akarunk foglalni egy helyet még a szezon kezdete elött, akkor tudnunk kell a létszámot hozzávetölegesen.

UI: Aki hozni akar valakit...barátnö,haver,palotapincsi stb. az is szóljon elöre és kérem bizonyosodjon meg az egyén komolyságáról ELÖTTE,mert ha bejelentetek valakit és az mégsem jön akkor rajtatok szárad a felelösség...hameg ha ti sem jöttök ígéretetek ellenére... ( van egy video youtube-on: Where's my money? néven biggrin.gif )... nem is folytatom 4_1_105.gif

Tehát írjátok meg mi van ^^
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#2 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 06 March 2008 - 10:55 PM

Nos, én, mint idegenforgalmász érdekl??döm a dolog iránt, ez persze azon múlik, hogy megvágnak-e valamib??l év végén, meg hogyan lesz a nyári beosztásom ^^' ?szintén szólva egy július végét vagy augusztus elejét preferálnék ilyen szempontból, de nekem okénak t??nik, csak ennyi hónappal el??re én még nem tudok tervezni ^^'

Tudjátok, koromhoz ill??en gyorsan változik az életem biggrin.gif Lehet, hogy addigra már n??s leszek tongue.gif De az is lehet, hogy rákos biggrin.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#3 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 06 March 2008 - 11:27 PM

Ha rákos leszel akkor ott tartjuk az elötemetésedet és bebaszunk...ha házas...ööö...lényegében nem változik a felállás biggrin.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

0

#4 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel
  • Group: PRPG Admin
  • Interests:Pont az.

Posted 06 March 2008 - 11:37 PM

Én ráérek utolso pilanatban válaszolni mert nekem 20K elö teremtése csetintésel megy. biggrin.gif
Amugy ha a töbiek is jönek akor hülye lenék egyedül itthon maradni ugyhogy valszeg jövök.
0

#5 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • Group: Admin

Posted 07 March 2008 - 05:42 AM

Érdekel a dolog. De mindenképp Júliusban kéne lennie. És ne keresztez??djön a KFT táborral, aminek id??pontja még nincs megbeszélve^^'
Egyébként Siófok egy nagyon drága hely, szerintem annak valamelyik környékére kéne mennünk. Van egy ház, amit a családunk szokott bérelni, amikor balatonra megyünk, ami 8 személyes, de minimum 1 hétre lehet kivenni. Viszont ha jól emlékszem, kb. 2000ft/f??/nap-ra jön ki a díj. Ez a hely Balatonakarattyán van, és 5-10 perc séta a strand.
0

#6 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 07 March 2008 - 10:28 AM

Hmmm...persze hogy elfogadunk ilyen javaslatokat (aki tud), esetleg egy hirdetését ha beraknád,akkor jobban megnézhetjük. ^^

Siófok csak azért alapcélpont mert ott elég a nyüzsgés és kajabolt (sörbolt) is van böven. Meg billiárd,esti szórakozó utca, biliárdszalonok és még sétahajó is van. Tehát ezek a források azért legyenek többé-kevésbé megközelítöleg adottak sztem wink.gif

A 4 napból az elsön megyünk oda,az utolsón elmegyünk tehát 2 teljes napon át le kell hogy foglaljon minket a hely smile.gif Persze társasok meg hasonlók is lesznek (mondjuk UNO meg hasolnók)
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#7 User is offline   Maggi 

• Szavak embere
  • PipPip
  • Group: Felhasználók
  • Interests:Minden ami anime...manga...meg ilyenek...tudom ez tartalmas válasz, de basszus...fáradt vagyok majd ha lesz időm kitöltöm normálisan is...asszem...

Posted 07 March 2008 - 11:23 AM

Csak azért akartunk elöre szólni, hogy mindenki bele tudja kalkulálni a nyári programba, és hogy kb. tudjuk /tudjam/ hogy a többieknek mikor lenne jó, mert múltkor és valószínüleg most is, én fogok kutatást végezni a szállás ügyileg, persze ha van javaslat az jó dolog...siófokot csak azért gondoltuk, mert múltkor bejött és ott tényleg van sokminden ^^

amcsi: én nagyjából tudom milyen balatonakarattya (nagyszüleimnek volt ott 5 évig nyaralójuk) és én azért nem javasolnám mert a strandon kívül nincs olyan sok dolog, amivel lehetne ott foglalkozni... Emlékeim szerint: kis strand, mellette nudi strand..., 1-2 fagyizó, lepukkant gokart pálya, pár boltocska... ez volt 3-4 éve nem tudom most mi van ott, de szerintem nem fejlödött túl sokat.
0

#8 User is offline   amcsi 

Posted 07 March 2008 - 02:15 PM

Maggi: ne felejtsd el a kertmozit^^ Ja és vannak kiülős kocsmák is pár sarokra, ahol ott van egy nagy ábécé is. És megcsinálhatnánk, hogy kivonatozunk vagy buszozunk Siófokra mindig. Még így is olcsóbban jövünk ki szerintem.
0

#9 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 07 March 2008 - 06:04 PM

Hát ha lesz nyári melom akkor biztos tok jönni,sajna nekem nem megy csentintésre ^^"...mondjuk siófok nem rosz hely,és lehet hogy ha nem kell feltétlenül saját ház ,akkor diákszálló, de hamár megyünk akkor inkább kölcsünk rá többet és béreljünk házat.És minél többen megyünk annál jobb,annál több fele oszlik a bérleti dij és minél kevesebb 1 éjszaka ára annál többet maradhatnánk.
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#10 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 07 March 2008 - 11:20 PM

Nos, csettintésre nekem se megy, mert valaki dolgozik a pénzéért 4_15_2.gif

De nyáron viszonylag sok rendezvény van, szóval akkor valszeg nem lesznek pénz gondjaim ^^ Amúgy mivel idegenforgalmász vagyok vagy mifene, ezért megpróbálhatok néhány ismerős utazási irodától kérni valami ajánlatot (egyik tavaly végzett haverom apjának van utazási irodája pl) smile.gif

Siófok:

Mellette: esti szórakozóhelyek; legjobb a világon, én már voltam ugyebár 3 éve, iszonyat hangulatos, máshol az országban ilyen nincs, szarok a pókeresek és jók a kaszinók, nem olyan drága, mint amilyennek azt elképzeljük, bár egy hét alatt eltapsoltam 30 rugót, de azért, mert akkor két emberre fizettem (ugyebár akkor ott volt Merci)... A Fiestának vannak siófoki rendezvényei is nyáron, tehát a tőkeutánpótlás is meglenne, ha bármi történne, plusz vidéken emelt órabért kapok biggrin.gif

Ellene: tömeg, azt nagyon utálom... sok kötöszködős extasy-s diszkós köcsög, őket mégjobban ^^'
Mi a helyzet? ;)
0

#11 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 08 March 2008 - 08:14 AM

amcsi: A gond az hogy nem biztos hogy jó ha mindenhova vonatozni kell. Mivel ha mondjuk egy hosszabb idöre ugranánk át akkor a visszaúton már hullák volnánk...sokkal kellemesebb ha csak kicsit sétálni kell. Emellett ezen buszok és vonatok nem hinném hogy éjfélkor is járnak...vagy olyan hihetetlenül gyakran. Tehát lehet jobb lenne magunkat megkímélni a közlekedéstöl. Ha 3000 Ft helyett 2000 Ft akkor a 3 nap alatt 3000Ft-ot spórolnánk meg gyakorlatilag...viszont ezt a pénzt vonatozásra költenénk,tehát nem biztos hogy gazdaságos. A múltkor sem volt olyan vészes Siófok, egy 20asból úgy éltünk ott 5 napig mint a királyok. Akkor 2500ért kerestünk/találtunk szállást így 4 éjszaka volt, most ha 3000ért így 3 éjszaka,hogy egy 10esböl meglegyen a szállás mindenféleképp.

Ex: Ha egy kicsit körbekérdeznél te is apartmann szálló ügyileg (hogy ne zavarjanak minket az említett bulizósok egy diákszállón) az jó lenne. Egyébként a tömeg türhetö volt,nem volt igazán tolongás. Én aki szintén utálom az embertömeget alig vettem észre öket... jót röhögtem pár poénból nönek öltözött emberkén biggrin.gif Egyetlen egy partizós külföldit láttam aki kötözködni látszott....8 biztonsági ör 3 másodperc alatt elintézte és kitiltották a helyröl ^^

Ági egyébként nézte és 3000 Ft éjszakánként az olyan apartman is lehet ahol még medencénk is lenne...csak gondoltam meg említem ezt is. (egy szép kis villa is kibérelhetö csupán ennyiért) Ja és Ágiék a múltkor csináltak finom sülthusit, leveseket, LÁNGOST tehát szerintem nem lenne gond finom kosztra sem... egyébént Spagettire és pizzára is rávehetö...talán még muffinra is biggrin.gif (bár ahhoz sütöforma is kell)
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#12 User is offline   amcsi 

Posted 08 March 2008 - 09:21 AM

Az enyémmel sajnos nem lehet 4 napra számolni, mert a Balatonakarattyai házat minimum 1 hétre ki kell bérelni, ha kibéreljük. Azt viszont nem keresik annyian, ezért nem fenyeget a veszély, hogy elviszik, ha nem foglaljuk le hamar.
0

#13 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 08 March 2008 - 02:24 PM

És milyen a ház? Van benne konyha meg ilyesmi?

Szerintem egyáltalán nem gáz, ha egy hétre megyünk ^^' Annyi, hogy valszeg nekem majd kell közben dolgoznom...
Mi a helyzet? ;)
0

#14 User is offline   amcsi 

Posted 09 March 2008 - 04:28 AM

Hát hogy a francba ne lenne. Komplett kertes ház. Megpróbálhatok képeket is szerezni róla.
0

#15 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 09 March 2008 - 05:04 PM

Ahogy Vírus is mondta, 20k-ból úgy éltünk 5 napig mint a királyok. Ágiék pedig fantasztikus kajákat csináltak, lángos, sült hús. Tehát minden klappolt. + minden nap lementünk a strandra 1 nap kivételével amikor szar idő volt. De pl volt sétálóutca ahol rengetek bolt volt. Meg oot minden volt, mint1 westened. MÉg játékgépek is. + a házban meg társasoztunk és vírus mesélt prpg-t nekem. Tehát a házban sem lehet unatkozni. Vírus haverjai meg tök jó fej volt. + az uccsó napi esti piálás az felejthetetlen volt.

Relunx
0

#16 User is offline   Maggi 

• Szavak embere
  • PipPip
  • Interests:Minden ami anime...manga...meg ilyenek...tudom ez tartalmas válasz, de basszus...fáradt vagyok majd ha lesz időm kitöltöm normálisan is...asszem...

Posted 09 March 2008 - 06:21 PM

Köszönöm a dícséretet a főztömre ^^
Ami biztos, hogy ennyivel idén is hozzá tudok járulni a nyaraláshoz, bárhol is legyünk végül.
0

#17 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 09 March 2008 - 09:36 PM

A főzéshez én is hozzá tudok járulni vmilyen szinten ^^' Ja és... Ha mindenki úgy fog állni anyagilag, szerezzetek 10rugó pluszt, amit beteszünk egy kaszinó-alapba biggrin.gif Haverom mesélte, hogy Balatonon meg a környékén szarok a pókeresek, lehet hogy szakíthatnánk egy nagyot
Mi a helyzet? ;)
0

#18 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 10 March 2008 - 12:50 AM

Ex: Te is könyeben tudnál megidézni 20K-t ha nem cigire költend. tongue.gif
szerintem mindanyiotoknak több a keresete mint nekem ( havi 10K ) csak nekem van eg apro trükön ami miat mégis nekem van több pénzem. Én nem költöm el. ^^" ( Például cigire. tongue.gif )
0

#19 User is offline   amcsi 

Posted 10 March 2008 - 06:17 AM

A mi szintünkön az, hogy "jól játszunk", ami igazából abból áll, hogy azt hisszük, hogy jól játszunk, meg a téteket is igazából tök random rakjuk, az adná ki a nyerési esélyeink 30%-át, a többi 70% még mindig a szerencse. Én nem szeretnék pókerre költeni.
0

#20 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 10 March 2008 - 02:34 PM

Khm. Én anyámal gyakoroltam aki minden nap pénzbe pokerezik és elsajátitotam már egy két dolgot például azal kapcsolatban hogy hogyan szemétkedjek a tétekel. biggrin.gif
( Nyertem is egy partit a 3 bol amikor játszotam vele, nevelö fateromal és egy másik rokonal. )
0

#21 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 10 March 2008 - 03:43 PM

Na, akkor Phoenix velem van tongue.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#22 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 10 March 2008 - 03:56 PM

De azért nem hiszem hogy meg kockázttnám. tongue.gif
É csak aszt mondom hogy amcsi csak a saját nevében bezéljen. tongue.gif
0

#23 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 10 March 2008 - 04:04 PM

De azért egy koktélbárt tuti megcélzunk már csak a feeling kedvéért is, nem? biggrin.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#24 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 10 March 2008 - 05:14 PM

^^'
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#25 User is offline   amcsi 

Posted 10 March 2008 - 08:54 PM

Phoenix ph34r.gif te egyesületben pókerezel?
0

#26 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 10 March 2008 - 08:57 PM

Amúgy ha esetleg érdekel benneteket a Balaton kulturális részlege is, felkészülhetek belőle, és tehetünk egy kisebb idegenvezetéssel egybekötött túrát ^^'
Mi a helyzet? ;)
0

#27 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 10 March 2008 - 09:26 PM

Phoenix: Nekem a havi "zsebpénz" (szal van hogy néha kapok pénzt ami pár száz forint) az kb 5000ft szal én kevesebett kapok az biztos,kivéve ha van valami meló
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#28 User is offline   amcsi 

Posted 10 March 2008 - 09:36 PM

nekem meg a havi pénzem 120'000 ft dirr.gif (fizu + kajapénz + zsebpénz)
0

#29 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD

Posted 10 March 2008 - 09:41 PM

Te mit dolgozol? dirr.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#30 User is offline   amcsi 

Posted 10 March 2008 - 09:46 PM

Mobil csomagolás, matricázás dirr.gif
0

Share this topic: