-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: 1. Hét: Waboku vs. Threatening Roar - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1. Hét: Waboku vs. Threatening Roar Összehasonlítás

Poll: Melyik hasznosabb szerinted? (7 member(s) have cast votes)

Melyik hasznosabb szerinted?

1. Waboku (1 votes [14.29%])

Percentage of vote: 14.29%

2. Threatening Roar (6 votes [85.71%])

Percentage of vote: 85.71%

3. Nem szavazok (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#1 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 29 January 2006 - 09:03 PM

Itt az első heti megbeszélésünk, Waboku vs. Threatening Roar
Szavazzatok, és beszéljük meg, hogy melyik lap mit tud jobban, és mit rosszabbul, mint a másik!

Waboku
Group: Trap Card
Type: Trap
Any damage inflicted by an opponent's monster is decreased to 0 during the turn this card is activated.
"Waboku" makes Battle Damage dealt by your opponent's monsters to your monsters and to your Life Points become zero.

"Waboku" applies to ALL of the monsters on that player's side of the field for the entire turn.

To illustrate how "Waboku" works, here are some scenarios and their results:

SCENARIO 1: Player A's "Mega Thunderball" attacks Player B's "Mega Thunderball", and Player B activates "Waboku". RESULT: Player A's (attacking) "Mega Thunderball" is destroyed. Player B's "Mega Thunderball" (with equal ATK) is NOT destroyed.

SCENARIO 2: Player A activates "Waboku". Player A's "Mega Thunderball" then attacks Player B's "Mega Thunderball". RESULT: Player B's "Mega Thunderball" is destroyed. Player A's (attacking) "Mega Thunderball" is NOT destroyed. So you can use "Waboku" "offensively" when attacking an equal ATK monster.

SCENARIO 3: Player A activates "Waboku". Player A's "Blue-Eyes White Dragon" then attacks Player B's "Sanga of the Thunder". Player B uses "Sanga of the Thunder"'s effect (during the Damage Step). RESULT: Player A's "Blue-Eyes White Dragon" (ATK 0) is not destroyed, nor does Player A lose any Life Points, because of Player A's "Waboku".

SCENARIO 4: Player A's "Mega Thunderball" attacks Player B's "Mega Thunderball". Player B activates "Fairy Box" or "Mirror Wall". Player A activates "Waboku". RESULT: Player A's "Mega Thunderball" (with reduced ATK) is not destroyed, nor does Player A lose any life points, because of Player A's "Waboku". But because Player A's "Mega Thunderball" had reduced ATK, Player B's "Mega Thunderball" is not destroyed either.

Lapelőny: 3/10
Field Control: 5/10
Kichainelhetőség: 9/10
Gyógyítás: 1
Sebzés: 0
Deckshrinking: 0

Threatening Roar
Group: Trap Card
Type: Trap
Your opponent cannot declare an attack during this turn.
You can activate ?Threatening Roar? in response to an attack, but the attack has already been declared so it will resolve normally. After that, your opponent cannot attack for the rest of the turn.

You cannot activate ?Threatening Roar? during your own turn.

Lapelőny: 3/10
Field Control: 5/10
Kichainelhetőség: 8/10
Gyógyítás: 1
Sebzés: 0
Deckshrinking: 0

Waboku:
    -Használható támadásra
    -Tulajdonképpen annyit gyógyulsz, mint az összes ellenfél támadó szörnyének ATK-ja (pl. ha három 1900-as lénye van az ellenfélnek, az olyan, mintha 5700-at gyógyulnál!)
    -Goblin Attack Force-t, és hasonló beforduló szörnyeket befordíttathatsz
    -Chainelhető támadásra

-Lv2, Sasuke Samurai attól még leszedi a face-down szörnyed
Treatening Roar:
    -Biztosan megvédi a szörnyeid (Lv2, Sasuke Samurai se szedi le a set szörnyeid)
    -Tulajdonképpen annyit gyógyulsz, mint az összes ellenfél támadó szörnyének ATK-ja (pl. ha három 1900-as lénye van az ellenfélnek, az olyan, mintha 5700-at gyógyulnál!)

-Csak a te körödben használható
    -Nem csaphatsz be Goblin Attack Force-t
    -Battle Phase előtt kell aktiválni

0

#2 User is offline   amcsi 

Posted 29 January 2006 - 09:16 PM

Én mostanában Threatening Roar-t használnék inkább, mert mivel 1-re lett limitálva a Nobleman of Crossout, ezért inkább a lv2-k a set szörny ölők, mert azok warriorok is, és kikereshetők Cement-tel, és inkább a set szörnyeimet féltem, minthogy befordíttassak egy Gobó-t
0

#3 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 30 January 2006 - 08:56 AM

Én azt mondom Threatening roar, mert azon jobb a kép, meg a Mystic Swordsman LV2-k miatt sztem hasznosabb ^^' Mert akkor nem tudnak mit csinálni tongue.gif
Mi a helyzet? ;)
0

#4 User is offline   amcsi 

Posted 30 January 2006 - 06:52 PM

És olyan vicces kérdezni, hogy "Be szeretnél lépni a battle phasedbe? Akkor nem támadsz!" 4_1_110.gif
0

#5 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 01 February 2006 - 10:03 PM

Threatening Roar! Egyértelműen!
- Mivel megvéd az Lv2-ők ellen
- bármikor kicsénelhető, kivéve a te körödben....
- és a legfontosabb hogy SPIRIT Reaper ellen is használható, waboku alatt ugyanis dobat reaper...

Relunx
0

#6 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 02 February 2006 - 07:36 PM

Szerintem is a Threatening Roar a jób.
Föleg a a lv2-ök miatt. De ha az ellenfél körében is védeni akkarod magad akkor használj vabokut. De ne csodálkoz ha furán néznek rád. biggrin.gif
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#7 User is offline   amcsi 

Posted 02 February 2006 - 07:46 PM

meg könnyen kijön a lv2, mert cement-tel ki lehet keresni, warrior returning alive-val vissza lehet hozni, és special summonolni meg premature-ral és call-lal lehet. Én például most 2 Cementtel és 3 Warrior Returning Alive-val játszom biggrin.gif Viszint van Gobo-m, ezért a Waboku is műxik ellenem pl. ma Ex megszivatta a Goblin Attack Force-omat Wabokkuval^^'
0

#8 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 05 February 2006 - 12:16 PM

Nah, sztem már lezárhatjuk ezt a szavazást, és kérném a Grav bind vs. Level Limitet ^^' Vagy ha gondoljátok még Messenger of Peace is belekerülhet ^^' Csak érdekel, hogy nektek mi a véleményetek róla ^^' Mert sztem a level limit még a leghasznosabb, de azt üti final attack orders, grav bind trap, ami eléggé chainelhető ^^' És messenger meg azért jó részben, mert ha egy 3 csillagos szörnyre raksz vmi equipet, akkor már az sem üt át ^^' Tehát most írjátok le a véleményeteket ti is ^^' Mondjuk egy def pakliban úgyis van mindhárom ^^"
Mi a helyzet? ;)
0

#9 User is offline   amcsi 

Posted 09 February 2006 - 11:05 PM

Ezt a heti megbeszélések topicba kellett volna írnod^^' Amúgy nem kell semmit "lezárni", az ilyen topicokat mindig nyitva hagyom hátha valaki új jön, vagy olyan, aki lemaradt, és még mindig megmondhatja a véleményét. És amúgy Vasárnap lesz a következő heti lap. Kár, hogy még kevesen fórumozunk, mert akkor jók az ilyen topicok, ha sokan vagyunk. Ha ehhez hozzá akarsz szólni, Ex, akkor a Heti megbeszélések topicban folytassuk a dumálást.

====================================
====================================

Ma derült ki, hogy Waboku és Kuriboh megvédenek Spirit Reaper támadásától, mert sebeznie is kell!!!
0

#10 User is offline   Freed 

• Felhasználó
  • Pip
  • Group: Felhasználók

Posted 07 May 2006 - 07:25 AM

eemm egyedül én szavaztam a wabokura na mind1 nekem az jobb lap és el is mondom miért 1.a threateningnél csak akkor jó hogy nem támadhat ha main phaseben vagy standbybe aktiválod 2.a wabu bármikor aktiválhato kivéve akkor ha nincs lenn jinzo vagy éppen támad és van neki lent mirage dragon éd ennyi lenne
0

#11 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 07 May 2006 - 12:13 PM

Threateninget battle phase előtt aktiválhatod legkésőbb. (tehát megkérdezed ellenfeled hogy belép-e a battle phasebe)

A waboku is jó lap, én penguin soldierrel combóztatom (mert így penguin nem hal meg és saját magát jelölheti meg hogy visszamegy kézbe biggrin.gif )
Egyetlen gond hogy újabban szinte minden deckben van mystic swordsman lv 2,ami ugye effektből kinyírja face downt így waboku nem hat mivel nem harci sérülés vagy szörnyölés.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#12 User is offline   amcsi 

Posted 07 May 2006 - 07:00 PM

Nem Freed, mert ahogy akivalod a Threatening Roar-t, onnantol kezdve a kor vegeig nem deklaralhat tamadast az ellenfeled (kiveve ha tamadasra aktivalod, mert akkor mar deklaralta azt a tamadast, ezert a tamadas bemegy).
De benne van a szabalyokban, hogy minden fazisba lepes elott joga van az ellenfelednek mondania, hogy valamit szeretne meg aktivalnia, igy amikor kimondja az ellenfeled az elso tamadasat, mondhatod, hogy varjal, ott tartottunk, hogy beszeretnel lepni a Battle Phase-edbe, Threatening Roar!
0

#13 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 07 May 2006 - 07:54 PM

pontosan...ezt annyira szeretem is mindig kijátszani biggrin.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users