-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: 2. Hét: Bait Doll - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2. Hét: Bait Doll Megbeszélés

#1 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 06 February 2006 - 01:01 AM

Bait Doll
Group: Spell Card
Type: Spell
Force the activation of 1 face-down Trap Card. If the timing of the activation of the Trap Card is incorrect, negate the effect and destroy it. If it is not a Trap Card, it is returned to its original position. After this card is activated, it is placed into the Deck (not the Graveyard). Then shuffle the Deck.
If you use this card on a Trap Card that was just Set this turn, the timing is incorrect so the Trap is destroyed. If you use this card and activate a Trap Card with a cost, and that Trap Card's activation timing is correct, its owner must pay all possible costs. If they cannot pay the costs, the Trap Card is negated and destroyed.

If "Bait Doll" is activated and targets an "Imperial Order" the opponent may chain the "Imperial Order" which will negate the effect of "Bait Doll" and it will not be returned to your Deck. Or the opponent can allow "Bait Doll" to force the activation of "Imperial Order", and "Bait Doll" will be shuffled into the Deck and "Imperial Order" will remain active on the field because the timing of its activation was legitimate.

If "Bait Doll" is activated and targets "Magic Jammer", "Magic Drain", etc. the opponent may chain the Trap Card to negate and destroy "Bait Doll". If he / she does not, the Trap Card will be destroyed since the activation timing is incorrect, and "Bait Doll" will be shuffled into your Deck.

You cannot chain to a Trap Card that was forced to activate by the effect of "Bait Doll" since an existing Chain is in the middle of resolving.

If "Jinzo" is face-up on the field and the effect of "Bait Doll" forces the activation of a Normal or Counter Trap Card, that Trap Card?s effect is negated and the Trap Card is destroyed. If a Continuous Trap Card is forced to activate by the effect of "Bait Doll" it will remain face-up on the field meaninglessly until "Jinzo" is destroyed.

If the target of "Bait Doll" is no longer on the field (if it was sent to the Graveyard with "Emergency Provisions", or destroyed by "Mystical Space Typhoon", as a chain to the activation of "Bait Doll"), then "Bait Doll" is still shuffled back into the Deck. As long as the activation and effect of "Bait Doll" are not negated, the effect of "Bait Doll" that shuffles it back into the Deck still resolves.

If "Chain Burst" is active on the field and you use "Bait Doll" to activate the opponent's Trap Card, and its timing is correct, the opponent takes the 1000 points of damage.

Lapelőny: 2/10
Field Control: 5/10
Kichainelhetőség: 1/10
Gyógyítás: 0
Sebzés: 0
Deckshrinking: -1

-Újrahasználható
-Lehet Jinzo alatt használni, és olyankor minden trapet elpusztít
-Nem deckelődsz ki
-Kényszerítheted az ellenfél Ring-jét, hogy ölje meg a saját szörnyét

-Ha magicet talál el vagy jól időzített trapet, akkor laphátrány, ráadásul mostanában sok olyan lapot használnak pakliban, amire nem hat a Bait Doll
-Ellenfél chainelhet rá Judgment of Anubis-t

0

#2 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 06 February 2006 - 09:22 AM

Sztem a Bait doll csak arra jó, hogy ne deckelődj ki... Mivel sok embernek az m/t-i olyanok, hogy mindig jól jönnek, úgyhogy sztem ezzel nagyobb az esélye annak, hogy szívsz, minthjogy valami hasznod is lesz a Bait Dollból... Régebben használtam, de akkor még jó volt, mert a TRap Hole-okat le lehetett vele szedni smile.gif De mostmár csak én vagyok olyan hülye, hogy használjak trap hole-t, tehát nem nagyon érdekes... De pl. ha kijátszom egy Threathening Roar-ra vagy egy Wabokura, akkor megintcsak én szívok vele ^^" Max ha van lent 7toolsod, és kichaineled vele 1000 lp árán ^^" De így baromira nem hasznos, max akkro ha te nem tudsz mit csinálni, és üres a fielded, mert akkor még annyit nem árthat neked az ellenfél... Annyira, de ha üres a fielded, akkor már szerintem tökmindegy, hogy használsz-e Bait Dollt vagy sem... ^^' Sztem nem olyan jó lap, ha arra játszol, hogy ne deckelődj ki, akkor kell rakni belőle kettőt, azt szevasz... De ha ATK pakldi van, akkor már inkább Dustot vagy Typhoont használj... Lehet, hogy az nem megy vissza a paklidba, de vissza lehet hozni Magician of Freaks-el (faith ^^')...
Mi a helyzet? ;)
0

#3 User is offline   amcsi 

Posted 06 February 2006 - 11:14 AM

Bait Dollról a véleményem, hogy amíg nem hat magicekre, mert különben haszontalan. Nézzünk egy átlagos versenypakli m/t-it:
Sakuretsu Armor x3
Smashing Ground x3
Snatch Steal
Dark Hole
Call of the Haunted
Premature Burial
Torrential Tribute
Enemy Controller
Book of Moon
Pot of Avarice
Heavy Storm
Reinforcement of the Army
Mystical Space Typhoon
Dust Tornado x3
Scapegoat
Swords of Revealing Light

Na e 22 m/t közül alapból 14 magic, és a maradék 8-ból Call of the Hauntedet nem öl meg, a három Dust Tornado-t ráchainelheti az m/t-idre, ha van neked lerakva, és marad csak kemény négy trap, amit biztos elpusztít: Sakuretsu Armor(3) és Torrential Tribute. Ezért nem használok Bait Doll-t, és aki használ, az szerintem gondolja meg, hogy tényleg megéri-e a sok esélyes laphátrányt, hogy ne deckelődj ki, amikor ritkán fordul az elő.
0

#4 User is offline   ExVeemon 

• Szőke ciklon XD
  • Group: Code Geass RPG Admin
  • Interests:Hát... Engem aztán majdnem minden érdekel ^^' Kivéve, ami nem, de az részletkérdés.<br><br>http://www.crushcalculator.com/content/love/985213527

Posted 07 February 2006 - 08:46 PM

Hát ja ^^' Tök haszontalan biggrin.gif De a rohadt Sakuk ellen jó biggrin.gif:D:D Utálom a sakukat XD
Mi a helyzet? ;)
0

#5 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip
  • Group: Doubt RPG Admin
  • Interests:Anime, PRPG, MBAACC, BBCS, KOF MIRA, Signature kreálás

Posted 09 February 2006 - 10:06 PM

Előnyök - Bait Doll:
- combó Jinzo-val és Royal Decree-vel
- nem deck-elsz ki (pl: saját set-elt mágia kártyádat megcélzod mindig)
- ?ingyen? megnézhetsz egy blöffölést (Nobleman, Mystical, Scapegoat)
- újrafelhasználható (tulképp egy gyengített Mystical)
- Call of the Haunted megcélzása után: Snatch

Relunx
0

#6 User is offline   amcsi 

Posted 09 February 2006 - 10:13 PM

jinzonél és decreenél még mindig csak trapet találhatsz el
az igaz, hogy nem deckelődsz ki
ingyen megnézhetsz egy blöffölést. Ebben két hiba is van: nem ingyen nézed meg, mert a Bait Doll áráért nézed meg, ezért laphátrány, másrészt, ha nem tudod, hogy az ellenfél blöfföl-e, akkor is szerintem támadnál, legalábbis én igen, mert ilyen aggresszor vagyok biggrin.gif
0

#7 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip

Posted 09 February 2006 - 10:22 PM

A jinzo/decree combót arra értem hogy az ellenfél nem tudja kicsénelni a trapjeit mivel jinzo/decree negálja őket
Az "ingen"-t meg idéző jelek közé tettem tehát csak résdzben igaz, én arra értettem hogy ellövöd Bait Doll-t (ekkor még laphátrány) de mivel újra kihúzhatot (és ha kihúzod) akkor tulképp ingyen játszodtad ki a előzőnél...

Relunx
0

#8 User is offline   amcsi 

Posted 09 February 2006 - 10:27 PM

tudom, azért mondtam, hogy "még mindig csak trapeket találhatsz el", mert attól még nem tudsz leszedni megiceket. És attól, hogy ki tudod később húzni, attól még nem lesz ingyen^^'
0

#9 User is offline   Relunx 

• Lord of Nightmares
  • PipPipPipPip

Posted 09 February 2006 - 11:00 PM

Úgylátszik én vagyok az egyetlen aki a Bait Doll-t használja a paklijában...
(És csak én nézem az előnyet, ill többre tartom az előnyeit a hátrányainál...)

Relunx
0

#10 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel
  • Group: PRPG Admin
  • Interests:Pont az.

Posted 25 February 2006 - 05:36 PM

HÉ én is ara szavaztam hogy használnám csak komentárt nem irtam hozá tongue.gif
amugy a töbihez is szavaztam csak azokhoz se irtam semit tongue.gif
0

Share this topic: