-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: Vampire - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

• (31 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Vampire

#1 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 12 February 2006 - 11:27 PM

Ilyen topic sincs még, ezért megnyitom smile.gif
Vírus: neten néztem, és nyelvtudásnál 3 pontnál már 4 extra nyelvet tanulunk, 4-nél 8-at, 5-nél 16-ot
0

#2 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 13 February 2006 - 12:25 AM

Tudom hogy nem egyenesen arányos,mondtam is hogy 3nál 5 nyelv (saját + 4 és én karim is ennyit tud és különben is oda volt írva karilapomra amiről másoltad tiedet)
Valszeg te azt figyelted amikor a kettes nyelvtudást mondtam mert direkt felsoroltam.

Itt van a magyar Dark Ages karilap ami mostani játékhoz kellene:

Attached File(s)

-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#3 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 13 February 2006 - 08:26 PM

Kössz Virus, hogy raktál ide egy karilapot a másik már úgy is szétment , pedig anyitt azért nem kell használni.
Thx
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#4 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 15 February 2006 - 12:38 AM

Ez sajna csak "Dark Ages" karilap nem pedig "Masquarade". Tehát ez nem jelenkori ,hanem középkori Vampire játékhoz való.Ezért nem 5ig vannak a kitölthető mezők,hanem 8ig,mert ott ugyebár nem öregek az igazi nagyágyúk,hanem a matuzsálemek.

1.gen: Kain (állítólag ébren van és a világot járja)
2.gen: Kain gyermekei (megölték őket az ősatyák)
3.gen: Ősatyák (ha felébrednek a vámpíroknak világvége jön //Gehenna//) olyan 10.000 évesek játékban és persze ők minden klán teremtői tehát minden klánnak van egy ősatyja //kivéve Tremere-ket mert ők máshogy teremtődtek//
4.gen: Matuzsálemek (a legtöbb alszik) több ezer évesek játékban általában
5.gen: Matuzsálemek (a legtöbb alszik) több ezer évesek játékban általában
6.gen: Öregek (általában ők a városok hercegei) több száz évesek általában
7.gen: Öregek (általában ők a városok hercegei) több száz évesek általában
8.gen: Öregek (általában ők a városok hercegei) több száz évesek általában
9.gen: Ancilla (általában ők az elízium őrei,ha ügyesek)
10.gen: Ancilla (általában ők az elízium őrei,ha ügyesek)
11.gen: semmi különös
12.gen: alapból mindenki itt kezd Dark Ages-ben
13.gen: alapból mindenki itt kezd Masquarade-n
14.gen: ezt csak hátrányként lehet felvenni és a legutolsó szemétnek kezelik őket.

Most a Dark Ages ravnos karim 7.genes de mivel most lesz egy nagy háború (Ómen háború: Ventrue+Tremere vs. Tzimisce //én utóbbi oldalon vagyok//) aminek vezérei általában öregek,sőt néha matuzsálemek ezért tutti nem fogom kihagyni diablerie-t.A 6.gen sikerülni fog,de nincs kizárva az 5.gen,de az nem csak nehéz lesz,de halálosan veszélyes is az akaraterőpróba miatt és a mesélő is olyan szivatós típus.Az erőben és vérpontban fellépő előnyöket sajna az kompenzálja hogy sokat alszanak a matuzsálemek,tehát nem biztos hogy egyáltalán el akarom érni mert ha játékban nem cselekszem,hanem alszom akkor jóval kevesebb tp-t kapok és így jóval nehezebb kimaxolni a Fantazmát...amit viszont el akarok érni (ez 7es szintet jelentene) Tehát most gyönyörűségesen a 13.században vok.

Indítottam egy játékot a " 7 sins " néven ahol ennek a ravnos karimnak a gyermekeit mesélem,mert azt már eldöntöttem hogy csinálok és azok a 7 főbűn-t reprezentálják.Magyarul muszály ravnosként indulni,méghozzá a gyermekemként Dark Ages alapján és alapból mindenki megkapja a 7.generációt,mert ez 16.században játszódik ahol már diablerizáltam ( tutti,az nem opcionális hogy ezt fogom-e tenni biggrin.gif,hanem tutti ).Persze olyan dolgokkal is jár hogy alapból 1es kapcsolatok és 1es atyával rendelkezik mindenki a háttérben és a választott bűnjének megfelelően egy képességet kiválasztok amit kettesre kell megtanulni.Alapból az van hogy 20évet tanult mindenki nálam és alap nyelve mindenkinek orosz mivel ott fog tartózkodni karim párszáz évig így gyermekei valszeg orosz gyökerűek és a 20 év miatt kaptok kezdő tp-t is az alap szétoszthatókon kívül.Ezen felül ez nem Európában játszódik,mert ott a kezdőbb játékosok akiknek ki is kell játszani egy bűnt mindig ,halálra vannak ítélve ha ezt egy erős herceg területén teszik.Amerikát ebben az időben épp csak felfedezik a vámpírok így nincs komoly vezetőség.De lehetnek apró küldetések amiket atyátok kioszt nektek levélben,de alapból csak annyi a dolgotok hogy mennyetek valamerre és éljétek túl...

Pride (büszkeség)- Phoenix
Greed (kapzsiság)- amcsi
Lust (vágy)- Ex (ha játszani kíván,de még nincs karilapja)

maradt:

Gluttomy (mohóság)
Envy (irigység)
Wrath (harag)
Sloth (lustaság)

===============================================

http://tfd.uw.hu/masquerade. pdf

Ha minden igaz innen leszedhetitek a Masquarade magyar karilapját. Igaz ez egy 4 lapos verzió mert lehet részletezni a karit,de én általában ennek az első lapjával játszom.Sajna túl nagy volt hogy önerőből feltöltsem a 200kb limit miatt,de amcsi közreműködésével megoldottuk hogy elérhető legyen nektek.Kösz amcsi.

Na ma játszottam megint abban a partyban....és hu bazz megmutattuk haverommal hogy lehet egy nem annyira gáz helyzetből egy nagyon gáz helyzetet csinálni és egy tutti halál helyzetből élve kijutni nagy,de pótolható veszteségekkel.De tényleg, igazi szerepjátékosi tehetség kellett mert ez a vampire egy alapból gáz és szivatós játék és nekünk a mesélőnk is olyan,no meg a helyzet is abszolute halálos volt és több tapasztalt vampire-öst ismerek aki most meghalt volna egyszerűen mert épp ésszel nem csinálta volna azt amit mi.

tehát ez volt:
Kijevben kötöttünk ki én a ravnos,haverom a tzimisce, egy másik tzimisce harcosnő,egy kappadók,és Sasha Vycos (tzimisce),ezen kívül a haverom vozsdghoulja,vagy 30 harci ghoul,grimaldi kísértet családból 5en (felderítők,de abból a legjobbak között vannak) és 2 gyermekjelölt a haveromnál+rabszolgák.Tehát egy jó 60 fős karavánnal mentünk oda abban a hitben hogy haverom egyik testvéréhez megyünk...Szépen el lettünk helyezve meg minden és meghívtak minket egy bálba, no meg őt meghívta egy helyi káinita (mert ezen a tájékon Tzimisce nemesség van).A levélben két hűséges káinitát vihetett magával és ő Vycost meg kappadókot vitte,mert ugyebár karinkat ki kell játszani és egy ravnos minden csak nem megbízható vagy hűséges. (na itt volt első hibája,mert mondtam engem is vigyen még ha nem is teljes a bizalom) Mind1,karim követte őket haverom karijának tudata nélkül,de sajna lebuktam (mert nem akartam nem egyértelműen veszélyes helyzetben fantazmát ellőni ) és odajött hozzám haverom hogy most hagyjam békén,de én mondtam hogy saját és a karaván biztonsága érdekében akkoris követni fogom. (itt volt második hibája,mert Kijev utcái beláthatatlanok és sok a katakomba így végül sikerült megszökniük előlem,ez utólag kiderült azért gáz,mert így túl későn közölt bizonyos információkat velem így már csak mikor gáz volt akkor tudtam meg és gondolkodhattam ic-ben is a dolgon.) Kiderült,herceget kinyírták és a haverom családjának ellenségei kezén van a város, a bál egy próbálkozás arra hogy megöljenek minket és a városból katakombán keresztül nem lehet kijutni mert erős démon védi és falakon is nagy volt őrség. (ha karimnak mondják katakombákat, akkor csinált volna saját tervet,de így az ő tervüket követte,mert nem látott jobb opciót,csak annyit tudtam meg hogy menekülés nuku és meg akarnak ölni) Bújkálás ki volt zárva mert 60fős karavánt elrejteni lehetetlen csakúgy így maradt a harc. Ő nézi hol lenne érdemes harcolni és utcát részesítette előnyben hogy védjük értékeinket.Én megkérdeztem megkorák az utcák és mikor megtudtam hogy szélesek sok terekkel akkor tudtam hogy védelmünk szempontjából hátrányos így én a szállásunk mellett voksoltam (mert egy jól bevédett épületet nem olyan könnyű bevenni).Jó ezen a részen tudom hogy van még két opció ahol egyik a katakombába bújás,de egyrészt arról nem tudtam ic másrészt az főleg ellenség kezén volt.A másik hogy utcában házakba vagy tetőkre bújva is lehetett volna harcolni,de nem lett volna célszerű annyira szétszakadni. Haverom úgy döntött a csapat ketté oszlik (mivel ő játsza a nemes tzimisce-t engem pedig szolga/tanácsnoknak néztek a többiek ami azért volt rendben mert ha nyíltan tudja mindenki mi is vagyok,akkor valszeg kinyírnak mert tzimiscek nem szívlelték ravnosokat itt keleten a területharcok miatt,de ez régebbi történet). Tehát olyan elgondolásból hogy mindenkinek igaza legyen a harcosok egy része házban maradt (utólag kiderült hogy szerencsére minden emberemet itt hagytam ami 2ghoul+1jósnő+1 gyermekjelölt akit börtönből vettem kölcsön miután haverom megszökött tőlem,méghozzá Harag a 7 főbún történetből,de nem biztos hogy tényleg ez válik Haraggá,de egyenlőre így néz ki) másik része úgy döntött nem nyílt harc hanem úgy teszünk mintha nem tudnánk semmit és elmegyünk bálra.Persze hülye nem voltam így jósoltattam jósnővel aki mondta hogy a szállásunkra egy földalatti út vezet és már felénk tart pár ellenség,erre reagálva az ellenségre rágyujtottuk az alagutat így a ház már csak hagyományos úton volt támadható.Visszatérve,azt csináltuk hogy kiválasztottunk pár ghoult és személységet cseréltünk velük mivel hát a tzimisce jó a test átfomálásában ez nem jelentett gondot és én fantazmát általábban be szoktam osztani hogy mikor használjam tényleg mert az akaraterőből megy ami értékesebb mint a vér. Tehát megtanultuk az emberi jellemzőket (pislogás,lélegzés,szolgaként viselkedni) ami a 4es rászedésemmel nem is volt gond és megindultunk.Az utcák feltűnően üresedtek minél többet haladtunk és akkor rájöttünk hogy ellenség tudja hogy mi tudjuk hogy ők a bálon akartak kinyírni ,így úgy döntöttek előbb nyírnak ki.Kemény 10en voltunk és mögöttünk egy 50es ember+ghoul tömeg jelenik meg,előttünk meg hercegi birtok tere.Egyértelművé vált hogy nagy szarban vagyunk.Én ekkor úgy döntöttem leszarom haverom tervét és nemességét és kijátszom a rvnos ravaszságát és megérzését ha baj van. A terek arról híresek hogy több utca is vezet onnan így én előrefutottam (szolga/őrszemnek tettetve magam) és befordultam egyik másik utcába,természetesen tisztában voltam vele hogy egy ilyen megtervezett rajtacsapás szerény személyünk ellen azt jelenti hogy azok is le vannak zárva valamilyen módon,de volt egy tervem.Tehát befordultam és a haverom (szolgaként) követett mint másik őrszem és hogy ic-ben megtudja mi a faszt csinálok.Az utcában 5 lovas volt akik néztek ránk és én egyből így szóltam:
-Ezek vérszívók! Halált rájuk!!!
*Magyarul egy szolgalázadást szítottam azzal a látszattal hogy most elárulom uraimat (igazi célom nem az volt hogy életben is hagynak,hanem hogy kissebb veszélybe kerüljek és leszakadjak a csoportól akit a tömeg követne). Haverom ekkorra levágta mit akarok és ő is ordibálni kezdett ekkor követett minket a 10es csoportunkból egy nemesen öltözött alak (aki haverom leghűségesebb ghoulja volt) és mivel előzőleg rá lett parancsolva hogy minket szolgának kezeljen a jobb álca miatt így ránkordított hogy hova megyünk mi patkányok mi persze visszaordítottunk:
-Halál rád te gaz nemes!!!
Ekkor rátámadtunk ( a lovasok nem reagáltak mivel nekik csak jó ha elvégezzük piszkos munkát,viszont mi meg nem akartunk elszaladni mellettük mivel attól egyrészt lebuknánk,másrészt egy orosz harci balta ha a nyakunkat éri az végső halált jelent még egy vámpírnak is ) tehát először a ghoul belémvágott egy kardal és én "holtan" összeestem mire haverom belevágogott a lábába és a "nemes" ghoul földre rogyott félig de utána kapott még egy csúnya sebet a tüdejébe és utolsó mozdulatával a "nemes" belevágott haveromba is. Magyarul egy színjátszói előadással kinyírtuk egymást. Eközben a többiekre rátámadtak és Vycoson meg a harcosnő tzimiscen kívül mindenkit széttéptek (pedig erős ghoulok is voltak ott,tehát jó hogy nem hoztam enyéimet). A lovasok mivel látták hogy mi kinyírtuk egymást ellovagoltak (persze átmentek rajtunk ,de addigra már tök mind1 volt nekünk ) az épp cincálódó többiekhez hogy kinyírják azokat. Mi persze ezt kihasználtuk. Gyorsan felgyógyította ezertestel haverom a "nemes" ghoult,mert az kapott egy tüdőszúrást és ő mégiscsak ghoul nem pedig káinita és eléceltünk hisz a kutya sem foglalkozott halottnak hitt szolgákkal és egy halott nemes követővel.Tehát mi úgy döntöttünk mivel még mindig nincs kiút visszamegyünk az őrség miatt visszamegyünk szálásra egy másik útvonalon és megpróbáljuk védeni.Sajna mikor visszaértünk a ház már lángokban volt, de nem közelítettük meg annyira hogy rötchereket kapjunk tűz miatt. (én mondtam hogy házat jobban kellene védeni...) Ami gáz volt mert összes vagyonunk ott volt ami nekem igazából kevésbé gáz mint a tzimisce-knek mivel a klánhátrányuk szerint szülőföldjükben tudnak csak igazán aludni és az ezt tartalmazó láda a házban volt. Haveromnak szólok hogy lát-e auralátással bent még nekünk hasznos életbenmaradt egyént én meg addig megnéztem a kint heverő hullákat hogy ugyanezt felmérjem.Nem láttuk hogy fontos egyének meghaltak íy reméltük valahol találkozunk velük. A háztól nem messze füttyszót halottunk amiről kiderült hogy egy koldusnak álcázott ghoul attól aki figyelmeztetett minket hogy ellenséges a város.Ő mutatott nekünk egy biztonságos katakomba lejáratot és mondta hogy falakon ritkult az őrség mivel sok csapat a házunk gyujtogatásával és a marcangolásunkal volt elfoglalva. Lent találkoztam a jósnőmmel,egyik ghoulommal és gyermekjelöltemmel tehát csak egy dhoult vesztettem,viszont szinte egész vagyonom odaveszett kivéve egy értékes ikont és egy nemesi pecsétgyűrűt. (ez ugyan ravnosnak ic-ben nagy veszteség,de játékosként azt kell mondjam tudok ezzel élni,mivel alapból soha nem szokott karim fizetni biggrin.gif ) A haverom találkozott a vozsdghouljával és neki sikerült kimentenie vagyona 1/3át (szerencsére egy kis zsáknyit a földjéből is), ez neki azért gáz mert a pénz neki sem fontos annyira,de az elégett mágiakönyvek annál inkább.Tehát katakombán keresztül kimentünk város széléig ahol kimehettünk a kapun a fantazmámmal. Így végülis túléltük túléltük,pedig teljesen körülvettek minket és a mesélőtől már jópár partyval ezelőtt megkaptuk a sötét végzetet opcionálisan (tehát nem biztos halál,de előfordulhat) és ennek ellenére még élünk biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Végeredményben ennyien maradtunk:
Én,haverom,Vycos,harcos tzimicse csaj, a vozsdghoul,a jősnőm,a nemesnek kiadott haverom ghoulja,a ghoulom, a gyermekjelöltem és haverom egyik gyermekjelöltje.

Ennyi maradt a 60 fős karavánból és a sok szekérből...

sokat hibáztunk (mert nem kommunikáltunk eleget ic-ben)
nagyon jól menekültünk:
ki gondolt volna személyiségcserére
ki gondolt volna gyorsan átpártolni
ki gondolt volna rá "megölni" egymást

Tehát most kimenekültünk városból,nincs szállásunk ,de a vozsdghoulból vagy sátrat formálunk ezertestel vagy az ás nekünk menedéket.Nincs elég vérünk,mert a megmaradt emberek hasznosak így nem szabad teljesen kiszívni őket,pedig sérültek vagyunk és nincs hova menni mivel haverom birtokai nem valószínű hogy biztonságosak.

Ezt tehetjük: kirabolunk egy úton lévő kisseb karavánt és lesznek szekereink és vérünk (ha kereskedőt akkor még vagyonunk is) vagy egy kissebb falut keresünk és ott szívünk és lopunk szekeret meg mindent amiből pénzt lehet csinálni...tehát a szekér/szállás (mert abban lehet aludni) és vér megoldva.Ghoulok is gyorsan teremtődnek wink.gif .

Ezután fel kell szabadítani haverom területeit mert sok hasznos dolog van ott,tehát vagy sikerül talánunk Noszferatukat akik mivel információval kereskednek megmondhatják hova ne menjünk és valahogy átlopódzunk (erdőkön keresztül ahol vérfarkasokkal találkozhatunk) vagy fegyverszünetet kötünk vérfarkasokkal mert azok jobban rühellik egy kicsivel haverom ellenségeit mint őt vagy más vámpírokat (mert mágiával szennyezi a földjüket haverom ellenfele) .Nos második opció hihetetlenül veszélyes,de mivel érdekük a mágia megszűnése belemehetnek és akkor nyugodtabban utazhatnánk erőn keresztül.Tehát ez a két opciónk maradt a terület visszafoglalására,de mint látjátok a veszteséget hamar pótolhatjuk mivel nem vesztettünk fontos embert.

fontos ez esetben:
én,haverom,jósnő,vycos,vozsdghoul

De van jó oldala is egésznek,mivel minket hivatalosan megöltek (hasonmásainkat),így most én egy "Gangrel" -t játszom (nem kötnek belém hogy ravnos vok), Haverom vycos ghoulját játsza (így nem üldözik minden sarkon), Vycos-ról meg nem is tudták hogy ott volt mivel előzőleg is átformálta már magát.A társaság többi része meg nem elég ismert/hírhedt hogy lebuktassanak.

Ja meg volt pár viccesebb dolog is.Nem tudom mért,de a karim tök jól összehaverkodott Vycossal (ő is mindig azon gondolkodik hogy is tehetné érdekesebbé az életet ,mert ő olyan gyermeteg lelkű a leírások szerint laugh.gif )

1,Nagy csata, haverom és Vycos segítője felpattannak egy egyetlen lóra és vágtatnak ellenség felé. Vycos odafordul hozzám a szekéren és így szól:
- Két réz arra hogy az én segítőm előbb esik le a lóról.
válasz:
- Szerintem ezaz idióta...khmm...úgy értem szerintem meg a kísérőm,tehát áll a fogadás.
Magyarul míg ők harcoltak mi a szekérről néztük őket és néha megdobtuk őket egy-egy kővel biggrin.gif Végül vesztettem és mivel ekkor még nem is volt rézpénz így két lopott rézkilincsel fizettem amiből Vycos nyakláncot csinált.

2,Szálláson a karim áthívta Vycost egy új játékra amit nemrégiben tanult.Sakk-nak hívják és Konstantinápolyban játszott először,de mivel jobb ha gyakorol és közben még a kapcsolatait is fejleszti egy úriember mint én ( wink.gif ),ezért úgy gondoltam nem árt.Elővettük az elefántcsont sakktáblát és játékba kezdtünk. Zsinórban 3szor kikaptam,de a negyedik menetben észrebettem hogy az egyik paraszt amit felvett mire letette már lóvá változott.Karim gondolkodik magában:
1,Elefántcsont bábúk.
2,Ellenfelem egy nagy hatalmú Tzimisce akinek van Ezerteste így csontformálása is.
3,Vycos gyermeteg jellemű így szeret szórakozni másokkal.
Egy ideig nem történt semmi majd mikor Vycos pislogott hirtelen arra lett figyelmes hogy a királyon kívül az én oldalamon minden bábú királynővé vált. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Idővel nála is szaporodtak a királynők (mert ugyebár sakkban azzal kell lépni amihez hozzányúlsz,így neki több idő kellett mindet királynővé változtatni így sikerült legyőznöm). Vycos így szól:
-Hmmm...rég győztek már le.Legközelebb komolyabb játékra is nyitott vagyok.
Megfog egy parasztbábút és annak a tetejét átformálja ravnosom arcára így csipkelődés gyanánt és átnyújtja.Én szépen elfogadom,de az én kezemben átváltozik a bábú egy koronás királlyá és ugyancsak én arcommal rajta.Én így kacsintva:
-A parasztok miután megdöntik a hatalmat királyokká válnak.
Mert ugyebár Tzimisce birtokon voltunk és engem legtöbben csak szolgának hisznek,így enyhén utaltam rá hogy nem hagyom magam lekezelni,még a hatalmas Vycos által sem. wink.gif
De nem rágott be,csak mégjobban kedvelt ezek után cool.gif

This post has been edited by Vírus: 19 February 2006 - 05:36 AM

-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

0

#5 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 19 February 2006 - 06:53 PM

Virus feltudnál rakni ide egy Masquarade-os karilapot is ,vagy ez is jó a Lasombrámnak?
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#6 User is offline   amcsi 

Posted 19 February 2006 - 09:44 PM

Majd mesélj megint Vampire-t nekünk, Vírus biggrin.gif
Amúgy mi az az ic?
0

#7 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 20 February 2006 - 12:17 AM

Milán:

http://tfd.uw.hu/masquerade.pdf

A bejegyzésemben ezt a címet adtam meg,mert túl nagy hogy feltöltsem ide saját erőmből így acsmi erre a címre rakta fel.Csak az első oldalával érdemes foglalkozni

amcsi:

Látom nagyon megtetszett és most a héten kapok pár kiegészítőt haveromtól amitől jobban tudok majd mesélni.Amúgy a bejegyzésemből láthatod hogy 13. századi európa gáz terület (és végig az is marad) ezért raktalak titeket a 16. századi amerikába,mert ott kevesebb szopás van.

pár kifejezés:

ic - in charakter
ooc / off - out of charakter
silmulo / vértestvér - vámpír
farkasfattyak - vérfarkasok
dzsati - kaszt
vitae - vér
gehenna - vápmír világvége
rötcherek - pánikszerű állapot a tűzre
torpor - ha vér nélkül maradsz nem halsz meg,hanem mélyálomba esel amíg vért nem kapsz

amúgy ezeket a kiegészítőket kapom:

Masquarade alapkönyv
Dark Ages alapkönyv
Gehenna alapkönyv
Kamarilla alapköny
Szabbat alapkönyv
Vérfarkas alapkönyv
Baali alapkönyv
Tecno mage kiegészítő
Afrikai/Öreg vérvonalak kiegészítő
True Brujah mesélői könyv (mert csak abban van)
összes klán klánkönyvének első és második kiadása
összes klánhoz a kiegészítők
egyéb mesélői könyvek
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#8 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 20 February 2006 - 05:32 PM

Vírus:

Kössz.Thx+Szerintem is majd mesélj nekünk.
Mert bünösök vagyunk.
Majd ha lehet én lesszek az irigység ravnosza.(Úgyhogy megint egy gazdag karit kell majd alkotní nekem jó kapcsolatokkal hogy mindent meg tudjak szerezni biggrin.gif és nem kell illemtan biggrin.gif )
0

#9 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 21 February 2006 - 12:48 AM

Gazdag karit nehezen csinálsz. A krónika arról szól hogy öreg-nek számító és kicsit tanultabb,de még életben nem bizonyított ravnos gyermekek vagytok. Alapból mind börtönből vagy rablóbandákból valók vagytok a szláv területekről és ölelésetek után (de lehet hogy előtte csak ghoulok voltatok) egy városban voltatok elzárva szűk pórázon atyátok figyelme alatt gangrelek,tzimiscek és noszferatuk között míg ment a háború a tremere-kel és a ventrue-kal meg ment az anarchlázadás (ez egy olyan esemény volt ahol a gyermekek az atyáik ellen fordultak ha hallottak az anarchista eszmékről,ha valaki kijelenti nekem hogy ebben is szerepelt a karija,mert ez az Amerikai út előtt volt,akkor jelezze felém és ez alapján kap pár módosítást ami lehet jó vagy rossz a kockák alapján biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ,erre a már játékban lévő karik is kapnak most utólagos lehetőséget.) Ezért nem haltatok meg azon a területen mint legtöbb más ravnos és ezért elég jól ismeritek vámpír társadalmat meg talán egy-két befolyásosabb káinitát,de alapból senkiháziak vagytok akiket atyjuk most Amerikába küld hogy csináljanak végre valami hasznosat is olyan területen ahol van túlélési lehetőségük talán. laugh.gif Tehát ez nem olyan mint jelenkori mesélésem,hogy kitaláljátok múltatokat és karilapos pontjaitok alapján kezellek titeket és küldetést kaptok.Itt van már előéletetek,van pár megkötés hogy mit meddig nyomhattok fel karilapon (de nem sok) ami bűnötöktől és elzárt előéleteteken múlik de azt csináltok amit akartok (előny-hátrányokat is kitalálhattok) és nincsenek küldetések (amúgy alap vampire-ben sincsenek küldetések,csak első mesélésnél muszály volt egyes helyekre kitolni titeket hogy megértsétek a világot.) Mivel ezek a gyermekek szerepelnek a másik történetben (amit játszok) ezért előfordulhat pár módosulás (mivel még létre se vagytok hozva csak tudom hogy meg fogom tenni) ,de ezek csak jó irányúak lehetnek nektek,tehát nem kell aggódni.Ezt főleg azért vezetem be,mert érdekel mi lenne ha az ott létrehozott igazi gyermeket kijátszák cool.gif De mivel sokáig éltetek vámpír területen így ritkán lesz olyan hogy valamit nem ismertek fel,max nem egyértelműen.

példa:
jelenkoriban, előfordulhat hogy ezt mondom:
Látod hogy eltűnt a segítőd a csatornában.
míg középkoriban ezt mondom ezeknél a kariknál:
Látod hogy eltűnt a segítőd a csatornában,valószínűleg egy ellenséges Noszferatu használt fátylat.

Meg mivel itt öregek vagytok akár hercegek is lehettek jelenkorra,csak ügyesnek kell lenni,de itt mivel nincs küldetés magatoknak kell dönteni mit csináltok,tehát aki akar hogy meséljek annak legyen valami elképzelése mit akar,ne pedig egy helyben álljon és várjon míg elétolok valamit.Természetesen nem követelem hogy 500 évet aktívan le is játszatok (mert legjobb esetben is 50 évig tartana igazi időben),tehát most a bevezető és pár mesélés után időugrás lesz egy általam megadott időbe és ott folytatódik az aktív játék. Az eddig eltelt időre pedig ki kell találnotok miben mesterkedett a karitok és én elmondom mi lett a vége és mennyi tp-t kaptok az ugrás során. (magyarul minél több terv,melyek akár nem is olyan alacsonyak és teljesülnek,azok sok tp-t érnek,míg az olyan célok hogy veszek egy fagyit minden nap nem számítanak.) Persze akármelyik játékos rámszólhat hogy egy adott korba el szeretne látogatni (akár megvalósítani a terveit,mert nem hisz benne hogy igazságos lennék) és olyankor csak neki megállítom az ugrást wink.gif ,de a nagyobb terveknél én is mondhatom,hogy akkor ezt szépen játszd le és mutasd meg hogy is csináltad biggrin.gif
Így mükszik ez... toka-koka tongue.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#10 User is offline   amcsi 

Posted 21 February 2006 - 02:53 AM

Szerintem Greed leszarta az apuci elleni háborút, mert Greed mással volt elfoglalva 4_1_205.gif
0

#11 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 21 February 2006 - 06:11 AM

Helyes döntés biggrin.gif *Mondta apuci és elrakta a karót...*

amúgy az anarchlázadás kockadobásai így néznek ki:

Legjobb dobásnál (9-10):
Titkos anarcvezető vagy és talán még saját atyád sem tudja mit tervezel,több befolyásos anarch vezetővel is kapcsolatban állsz és talán még beosztottjaid is vannak.

Közepesen jó dobásnál (6-8):
Anarchlázadásban részt vettél és szereztél egy-két barátot akik segíthetnek,de később visszatértél atyád szárnyai alá,de már sose fog 100%-ig megbízni benned.

Közepesen rossz dobás (5-3):
Részt vettél az anarchlázadásban, de atyád előtt lebuktak szándékaid és többször megalázó feladatokat bíz rád hogy bűnhődj.Egyes káiniták is rossz szemmel nézhetnek rák.

Katasztrofális dobás (1-2):
Atyád rühell téged és megígérte ha mégegyszer a szeme elé kerülsz végső halállal sújt le rád.Semmi segítséget vagy kapcsolatot nem tart fenn veled és az utolsó atyai tette a te elküldésed volt.Néha ha rossz kedvében van bérgyilkosokat bíz meg hogy felkeressenek téged.

Mindenki maga dönti el mennyire éri meg neki,de csak egyszer lehet a kockával dobni és persze az öregebb káiniták előtt jobb ha meg se említitek hogy valaha anarchok voltatok...
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#12 User is offline   amcsi 

Posted 21 February 2006 - 02:39 PM

Én apucinak hálával tartozom biggrin.gif
Mit jelent az, hogy káinita?
0

#13 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 21 February 2006 - 08:10 PM

Ez igazán jól hangzik Vírus és kössz hogy felvilágositottad sötét tudatom.
De remélem akkor ezt a hétvégén (Szombaton) el is tudjuk kezdeni bár a karikat jobb lenne már elöbb megcsinálni szerintem ^^ valamikor a héten.
Neked erröl mi a véleményed ?

ui: Holnap gyere a hf-be ha ráérsz én és Relunx ott lesszünk ( egéssz héten ott fogunk dulozni mert kell a csilibili cyberjar ) majd dulozunk és tradelünk.
DE az a legjobb ha mindenki jön mert ha mi már ott vagyunk akkor érdemes eljöni.
0

#14 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 22 February 2006 - 12:33 AM

Káinita = Káin-tól származó = Vámpír

A ravnosok és a tremere-k is káinitának számítanak bár saját magukat nem Káintól származtatják.

Gyors lecke a két klánról:

Tremere: Ez egy olyan klán amely igazából nem is volt vámpír,hanem alapból emberek voltak akik kísérleteztek annak érdekében hogy vámpír képességeket kapjanak. Ha jól emlékszem ők szopatták meg a Tzimisce ősatyát így szegény mélyálomba is ezért borult.Megszerezték a vérét és onnantól ők is vámpírok lettek,de saját ősatyjuk ennek megfelelően nincs. A tremere-k ezért rendelkeznek Taumaturgia (vérmágia) diszciplínával,mert alapból ez egy koldun mágia volt amikben az öreg Tzimisce-k a profik.Ez a tudás a fiatalokban viszont eltűnt és a jelenkorban már csak a tremere-k rendelkeznek ezzel a frissen öleltek közül. (ölelt=vámpírrá tett...aki nem tudná). A két klán aztóta is rühelli egymást,viszont az ősatya véréből a tzimisce gyermekek is ittak így megkapták a fertőzést amit ma az Ezertest diszciplína-ként ismerünk.Állítólag ha eljön gehenna az összes tzimisce-ben felébred az ősatya és a rémhírek szerint a tzimisce klán végső halált hal ezzel és valószínűleg a tremere-k is megkapják a magukét.A gehenna könyv szerint a Tzimisce ősatya hozza el a gehennát.

Ravnos: Indiai származású vámpírok melyek Káin-tól származnak a feljegyzések alapján,de ők magukat másnak mondják. Hitük szerint Isten őket a "számtalan démon" hadsereg elpusztítására teremtette. Ez a megteremtett lény Zapaszthura volt aki feltehetően a ravnos ősatya,de a ravnos hit szerint Isten első szent harcosa.Az indiai vérvonal (vérvonal=klánon belüli kissebb eltérés,általában nem számottevő) a bűnös tetteiket sokkal nyíltabban hajtják végre mivel úgy hiszik ha eljön a vég Isten úgyis megbocsájt a bűneikért.A klánban sok szakadás következett be ,mert az ősatya 5 gyermekéből 4 elárulta és elmenekült. Kettőjük állítólag afrika területére,egyik európába,egy pedig a démonokkal szövetkezett.Az egyetlen hű fiától származik az Indiai ksatriják kaszt amely a harcos kasztnak is mondható.A gehenna könyv szerint a ravnos ősatya meghalt a rémálmok hete során...valószínűleg...Amúgy a ravnosokat pedig a gangrellek rühellik mivel a gangrellek úgy gondolják hogy a romákat is az ő ősanyjuk (mert nálu kivételesen nő és Ennoia névre hallgat) hozta létre így a megtámadásuk számukra tabu téma,a ravnosok pedig az első romákkal jöttek és vígan szivogatták őket meg öleltek köztük ami ugye gangrelleknek nem tetszett.

Milán: szerdán jövök holdfénybe és hozz dark ages karilapot (ha van tintád légyszi 2őt hozz és akkor relunxnak is megcsináljuk a kariját)
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#15 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel
  • Group: PRPG Admin
  • Interests:Pont az.

Posted 22 February 2006 - 05:51 PM

Ja virus ugye jösz meetre kel játszanom a ravnoszomal

el kel foglalnom egy akármit hogy a karim ki élhese hatalom vágyát

amugy ha a ravnoszom be lépne a szabatba aszt meg tudnám indokolni XD
1. szabat eszme válajuk fewl hogy vámpirok vagyunk
én mint pried nem csak felválalom hanem határozotan büszke vagyok rá hogy én vámpir vagyok XD
2. szabat eszme emberek fuj vámpirok rulz igázuk le öket
én mint hatalom éhes álat hmmm leigázni még szép XD

csak egy elen érvet tudok hogy a szabatban nem én lenék a fönök és ez frusztrálná a karimat XD

ugyhogy szabat párti fögetlen a nyerö kaszt XD
0

#16 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 22 February 2006 - 08:35 PM

Vírus: NEM müködik a nyomtatom ugyhogy NEM tudok nyomtatni.(ez logikus nem? biggrin.gif ) De ha kell megcsinálom kézzel és akkor csak késöbb majd átírom.(Relunx meg le van szarva mert ma nem volt hf-ben)

Ui:Majd írj valami reakciót
És akkor is gyere hf-be.
0

#17 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 23 February 2006 - 02:41 AM

Holdfény,Anime meet: Mivel úgy néz ki úgy sem lesz jobb dolgom,ezért valszeg eljövök,mert otthon most minek üljek? smile.gif

Milán: Légyszi hozd el ma az xp-et (meg kódot) és akkor le tudom másolni s meetre már hoznám is vissza.Ja és találtam nálam egy árva Dark Ages karilapot,tehát bemákoltad. laugh.gif

Phoenix:
Alapból ti kelet-európában keletkeztetek és éltetek jóideig. Ott alapból az van hogy emberek félnek vámpíroktól és a vámpírok nyíltan irányítják a területet. Magyarul a Független és a Szabbat irányultságot nem kell megmagyarázni laugh.gif
Helyette viszont a másik kettőnél majd magyarázatot várok. (Kamarilla,Anarchok)
Mert első nem illene rohadtul előző életetekbe (persze meg lehet oldani,ha kell) a másodikat meg ha nem vettétek fel hogy voltatok anarc lázadásban nem is engedem.Mert azt az anarchlázadást leverték ugyan,de az eszme tovább létezik.Viszont azzal hogy nem vettétek fel így elfogadtátok hogy atyátok szoros pórázon tartott titeket így akkor nem hallottatok erről,későbbi időben pedig rábasznátok mivel ti is öreg karik vagytok így az anarchok titeket üldöznének ha lenne rá esélyük.

Amúgy nem tudom hogy megtetted-e,de ha nem (mert itt hosszú bejegyzések vannak) olvastad ezt a topicot pótold be,mert megtudhatsz pár érdekes dolgot amik hasznosak lehetnek játéktechnikailag.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#18 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 23 February 2006 - 11:38 AM

Milán te is csinálsz Ravnoszt?
és ha igen miet ^^ mármint meik bünt ^^
0

#19 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 23 February 2006 - 08:27 PM

Igen csinálok illetve már késsz is van mert ma csináltam meg Vírussal.
És nagyon király lett bár még nem probáltuk ki a karit de majd szombaton lessz meglepi ^^ Mert az irigység megtestesitője elljön hozátok ugyhogy féljetek. biggrin.gif
0

#20 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 23 February 2006 - 09:05 PM

mért félnénk ^^ velünk vagy mivel testvérek vagyunk és pl egymásra nem tudunk fantazmát használni ( nem monthatam amcsinak aszt fantazmával hogy be baszot még ugy se hogy nem elenkezet XD )
0

#21 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 23 February 2006 - 09:15 PM

Az lehet de az értékeiteket féltenetek kell biggrin.gif biggrin.gif
0

#22 User is offline   amcsi 

Posted 23 February 2006 - 09:26 PM

Milán, AZ AZ ÉN SZÖVEGEM 4_1_205.gif
Én vagyok a nagy kleptomániás kapzsi állat, Greed 4_15_2.gif
Még hátrányként fel is van írva, hogy "Kleptomániás"
0

#23 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 23 February 2006 - 09:33 PM

jaja te mint irigység neked kel egy ugyan ojan amien másnak van nem feltétlenül az elég ha ugyan ojan de amcsi mint greed nem ojat akar hanem pusztán mindenböl a legjobat és az nem szémit hogy láta e másnál XD
én meg hatalmat akarok XD kezdetnek majd befoglalok egy várost vagy falut vagy mindegy XD
0

#24 User is offline   amcsi 

Posted 23 February 2006 - 09:40 PM

Ja és ha el mered venni azt, amim nekem van, és megtudja a karim, megőrül, és úgy széttépi a karidat, hogy mész remove-ba smile.gif
0

#25 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 23 February 2006 - 10:00 PM

én meg majd megmondom amcsinak hogy vágjon pofán és akor én is ki élem uralkodoi vágyam XD
0

#26 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 24 February 2006 - 02:28 AM

Azt hiszitek olyan kedves leszek és egy helyre raklak ki titeket? Hány éves vagy? ÉS még hiszel a mesékben??? biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Amúgy mivel irigység ezért neki Fantazma 4-e van mivel irigykedett saját atyjára. laugh.gif

Ezért lenne jó,ha Relunx kariját együtt vinném Milánéval,mert 3 partraszállási régiót választottam ki,amiből az egyikre amcsi és Phoenix került.Meg van egy plusz helyszín amit kimondottan az egyik bűnre tartogatok.

Harag- Relunx ha igaz
Vágy- Ex ha igaz
Irigység- Milán
Büszkeség- Phoenix
Kapzsiság- amcsi

maradt:
Mohóság
Lustaság

Ezek addig njk ( másnéven npc) karik lesznek,de nem fogtok velük találkozni csak nagyritkán.

Viszont két kidolgozott NJK kari is van a játékban,amiket kitaláltam és annyira megkedveltem hogy saját karilappal rendelkeznek,amiket a játékosok meg is tekinthetnek akár.Alapjában véve szerintem kedvelni fogjátok ti is őket.Egyik "Csúf" Richárd (Gangrel és kész) a másik Constantin (True Brujah és folyamatban).Viszont folyamatosan gonodlkodni fogok még imádni aló karikon (akár ellenségeseken) és ha elérnek egy bizonyos kedveltségi szintet nálam akkor szerepelni fognak és karilapot is kapnak smile.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#27 User is offline   Revillo Phoenix 

• Slash To Death Angel

Posted 24 February 2006 - 02:28 PM

LOL

te virus van egy jó kérdésem ugyanugy ahogy eröpában van ember és vámpir
akor amerikában is vanak benszülöt vámpirok az emebereken kivül? és ha igen mienek?
0

#28 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 24 February 2006 - 05:33 PM

Megkértem a fateromat hogy másoljon karilapot erre ő másolt 60 darabot biggrin.gif laugh.gif
ugyhogy majd holnap adok akinek kell.
0

#29 User is offline   Vírus 

• The Tormentor

Posted 25 February 2006 - 12:28 AM

ÁLLAT biggrin.gif

Amerikában a vámpírokat nagyon egyszerű leírni. A gangrellek tették be elsőnek lábukat,hisz nagy vándorlásaikról és természettel való összekötöttségükről híresek. A többiek igazából nem mertek idejönni amíg az első emberek nem jöttek a földrészre mivel a gengrellek akik idejöttek nagyritkán jöttek vissza (vagy mert jól érezték magukat,vagy mert elejtette őket az amerikai vérfarkas populáció,amely az erdőségek miatt nagyobb az európainál is.) A vámpírok közül ekkor is általában különcök jöttek vagy olyan hódítók akik európában már nem tudták felvenni a versenyt a hatalmas hercegekkel,tehát jórészt fiatalok jöttek át,de akadhat egy-egy öreg vámpír is a környéken,főleg mivel a kontinens meghódítása óta eltelt 50 év ami talán már elég idő hogy az európai hatalmak elgondolkodjanak területeik kiszélesítésén. Ne számítsatok igazi városokra,csak egy-egy kisebb faluszerű kolóniára meg őslakosokra,de azok meséléseiben szerepelnek különös lények melyek a szemfényvesztés hatalmával bírnak.Ezekről nem tudni vámpírok-e vagy egyáltalán léteznek,de ki tudhatja? wink.gif
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

0

#30 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip

Posted 25 February 2006 - 12:31 AM

Ha nem elég még fénymásolok biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

Share this topic:

• (31 Pages)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Last »
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

2 User(s) are reading this topic
0 members, 2 guests, 0 anonymous users