-=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum: 4. Hét: Giant Trunade - -=TFD=- magyar yugioh kártyajáték fórum

Jump to content

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

4. Hét: Giant Trunade Megbeszélés

#1 User is offline   amcsi 

• The Guardian of ROMANTIC anime
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Admin

Posted 21 February 2006 - 12:57 AM

Giant Trunade
Group: Spell Card
Type: Spell
Return all Spell and Trap Cards on the field to the respective owners' hands.

Lapelőny: 4/10
Field Control: 7/10
Kichainelhetőség: 1/10
Gyógyítás: 0
Sebzés: 0
Deckshrinking: 0

-Biztos utat nyit támadásokra. OTK deckbe nagyon jól mutat
-Újrahasználhatod a Premature Burial-odat meg a Swordsodat

-Laphátrány, ha nem Premature-t vagy Swords-ot veszel vissza
-Ha a saját aktivált Call of the Hauntedodat is leszedni, akkor azzal a szörny-nyel abban a körben már nem tudsz támadni (mert nem tudod újraidézni)
-Ellenfélnek adsz előny-t, ha az ő Premature-ját vagy Swordsját dobod vissza neki

0

#2 User is offline   Milán 

• istenállatja
  • PipPipPipPipPip
  • Group: Felhasználók

Posted 21 February 2006 - 08:15 PM

Szerintem a giant turned egy igazán jó lap mert:
- Sword-ot újra használhatod
- Premature-t újra használhtod és a szörnyed is túléli
-stb
Most több elöny hírtelen nem jutt az eszembe majd még írok.
ha bele gondolsz eme godolat belegondolásának gondolkodási mondjára akkor rá jössz hogy ez az elgondolás elégé elgondolkoztató és ha még is jobban blegondolsz,átgondolod ennek a gondolkodási mondnak filozofiai értelmét és arra gondolsz hogy milyen egyszer? is lehetne a gondolat gondolatán való elgondolkodás .. akkor rájösz hogy mire ezt leirtam már én is belezavarodtam :D
0

#3 User is offline   amcsi 

Posted 21 February 2006 - 08:24 PM

Az tényleg jó, de mégse olyan szuper, mert annak a kombónak be is kell jönnie, különben laphátrány. Azon kívül amivel kombózik az:
-Premature, ami 800 életbe kerül, tehát Trunade-dal kombózav 1600 életet kell fizetned!
-Swords, ami egymagában egy laphátrány lap, mert igaz, hogy idegesítő, de attól még magától lejár, és laphátrányba megy át
Azon kívül ha nekem van Call-om, akkor Call-ozni már nem tudok abban a körben, és az nem jó, meg amit írtam, hogy az ellenfélnek is ugyanígy tudok segíteni az én trunade-ommal sajna.
0

#4 User is offline   Vírus 

• The Tormentor
  • Group: Moderátor

Posted 22 February 2006 - 12:15 AM

Amcsi: Kicsit próbáld már más szemmel nézni,mert ez a laphátrány szemszög nem elég objektív.Az igaz hogy vannak lapok amelyek nagy laphátrányt okozhatnak,meg olyanok ahol nem éri meg a laphátrány,de sok jó lap van amire a laphátrány elmélet alapján azt mondják egyesek hogy szar,pedig rohadt erős lapok. Kicsit jobban figyeld a lap előnyeit ne pedig csak így ítéld meg,mert ez már korábban is és utóbbi időben egyre jobban felbassza az agyamat.
-------{Exodus}-------

Utolsó gondolatok

S lejö a démonok lordja az égböl, túlvilági birodalmából, hogy ítélkezzen a halandók sorsa felett. Hatalmas szárnyaival vetett ránk árnyékot míg végigmért minket keserves szánalommal. Damokles kardja lebegett fejünk felett, majd alászállt hogy beteljesítse mindannyiunk sorsát. A fennséges lény látványa égette bele magát mindörökre szemünkbe, éreztük melegét mit ránk vet. Csak egy röpke pillanat, nem volt se több, sem pedig kevesebb annál, csak egyetlen fájdalmas momentum s vége szakadt mindennek. Három Nap fénye ragyogta be a szent eget az Ítélethozáson, s vörösen égve nyelte el testünket az örökkévalóság. Csak por maradt helyünkön, teljes volt az üresség és a csend mikor visszatért birodalmába. Nem ö a felelös megszünésünkért, hisz ítélete igazságos volt amit maga az Úr adott neki parancsba büneinkért. Most végre együtt vagyunk azzal ki elöttünk volt és ki velünk halt, többé nem vagyunk bünösek, megtisztultunk a tüz által és várjuk, hogy egyszer kiérdemeljük Urunk bocsánatát. Teremtönk lett végül Pusztítónk is.....

http://tfd.nationvoice.com/forum/index.php...post&p=8950
0

#5 User is offline   amcsi 

Posted 22 February 2006 - 12:34 AM

Vírus, szerintem tény, hogy a lapelőny nagyon fontos
De amúgy azért gondolom ezt, mert a yugioh az egy olyan tcg, ami abban különbözik leginkább a többitől, hogy itt nincs land, mint a magicben, vagy energy, mint a pokémonban, hogy minden cuccnak costja legyen, hogy minden annyira legyen costos, amennyire táp, hanem itt a yugiohban csak úgy ingyen játszol ki lapokat, így minden lapnak meg kéne hogy legyen a maga erőssége. A lapelőny lényege: minél több lapot irányítasz, annál több esélyed van nyerni. Amiatt, hogy erre kezdtek egyre többen rájönni, és félrehasználni a lapokat, elkezdtek betiltani lapokat, sőt az amolyan "mindenki kedvence" ártalmatlan lapokat is pl. Pot of Greed, ami nem öl, nem vehetsz vissza grave-be, csak "1 apból csinál 2-t". Mostanában a legtöbb lap, ami mindenkinek a paklijában van, az 1-et egyért lapok (touka kouka), mint pl. Sakuretsu Armor (támad az ellenfél szörnye, meghal saku, meghal a támadó szörny, az egy az egyért), és kevés olyan lap is van, ami lapelőnyt csinál, van amelyik több (Breaker, Pot of Avarice), van amelyik kevesebb (Torrential Tribute) eséllyel, és mindenki próbálja védeni a lapjait a kezében, próbálni nem pazarolni, és nem rakni bele a paklijába olyaokat, ami veszélyeztetik (főleg nem Pot of Generosity-t 4_1_214.gif). Emiatt mostanában sokan már kiszedték a Trunade-jukat is a paklijukból, mert az előző tiltott listában, még pótolható volt a laphátránya, de ebben a metagameben (tiltott lista alapján való közstratégia) már nem igazán, és mivel sokszor nem jön be a Trunade előnye, ezért megunták, ahogy én is, főleg, hogy támadó paklim van, aminek a lényege, hogy minden lapja erős, és lehet, hogy vicces, hogy vicces, hogy visszasöpröm az ellenfél m/t-it, hogy beüssek, de akkor is több hasznom van egy Smashing Grounddal, mert többször tolnak elém egy D. D. Assailant-et, minthogy nem hagynak szörnyet a pályájukon, hogy jól beüssek.

De attól még OTK deckbe szerintem én is beletenném, mert annak tényleg az a lényege, hogy "hiába van lapelőnyöd, ha meghaltál".
0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

1 User(s) are reading this topic
0 members, 1 guests, 0 anonymous users